Золота доба палацу у містечку Вишнівець: його відвідували королі і називали «українським Версалем»

Українські палаци. Золота доба
Золота доба палацу у містечку Вишнівець: його відвідували королі і називали «українським Версалем»
Поширити в соціальних мережах:

В маєтку є особлива дзеркальна зала – точна копія знаменитої французької дзеркальної зали…

У самому серці Тернопільської області, у містечку Вишнівець, приховано справжній скарб – палац родини Вишневецьких, який ще часто називають «українським Версалем» - аналогом королівської резиденції Франції. Але чому, і завдяки кому маєток здобув таку славу?

Все через зовнішній вигляд будинку та його особливу дзеркальну залу, яку господар палацу Міхал Сервацій Вишневецький побудував для своєї третьої дружини Текли Радзивіл, в надії, що вона зможе подарувати йому спадкоємця.

«Це був дуже розкішний палац. Там всередині навіть була дзеркальна зала, яку Міхал Сервацій наказав спроектувати як точну копію дзеркальної зали у французькому Версалі. Це одна із найкрутіших кімнат палацу у місті Вишнівці. Її навіть, так само, як і дзеркальну залу у Версалі, відвідували королівські особи», - розповів дослідник історії Акім Галімов.

Однак історія цього палацу – це не лише розкіш і блиск. Вона є своєрідним ланцюгом величної доби, коли різні імперії боролися за владу та вплив. Його історія надає розуміння того, як великі події формували нашу самобутню українську ідентичність. Адже саме Вешнівецьки – та родина, яка дала нам засновника традицій першої Запорізької Січі – Дмитра «Байди» Вишневецького.

Зараз, коли дерева, що прикрашають дорогу до палацу, розквітають, а старовинні стіни та вежі зберігають пам'ять минулих епох, ми маємо неповторну можливість подивитися, як колись виглядав «український Версаль». Проєкт «Українські палаци. Золота доба» дозволяє нам зануритися в історію цього чарівного місця, розкриваючи всі його таємниці та велич.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?
Історія Альберта Стівенса: найрадіоактивніша людина в історії, яка дивом вижила і прожила 79 років
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Життя в Північній Кореї: міфи російської пропаганди і правда про тортури, голод та експерименти над людьми
В Тихому океані, на глибині 4500 метрів, знайшли понад 100 нових видів раніше невідомих науці тварин
Читати більше