Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Вразили навіть короля: як статуї Мікеланджело опинилися в палаці у маленькому містечку на Хмельниччині?

Українські палаци. Золота доба
Вразили навіть короля: як статуї Мікеланджело опинилися в палаці у маленькому містечку на Хмельниччині?
Поширити в соціальних мережах:

Цілком можливо, що це були колись втрачені роботи митця…

На Хмельниччині, а саме в місті Ізяслав є палац, який за словами істориків, колись порівнювали із французьким Версалем. Володів цим видатним маєтком давній українсько-литовський рід князів Сангушків. В добу Речі Посполитої вони були дуже впливовими, обіймали велику кількість державних посад при королівському дворі. Тому не дивно, що у 1781 році щойно добудований маєток в Ізяславі відвідав польський король і був вражений його красою.

Він побачив, що внутрішній простір будівлі був набагато кращим за його королівські резиденції. Стіни від гори до низу були вкриті дорогими гобеленами, а частина стелі була зроблена у формі великого скляного купола. Усюди стояли вази з японської та китайської порцеляни, на яку у ті часи потрібно було дуже довго чекати.

Проте найбільше короля здивували статуї Мікеланджело в спеціальних нішах у стінах. Сьогодні світ знає близько 57 робіт цього всесвітньовідомого італійського скульптора, 10 з них втрачені. Цілком можливо, що серед загублених витворів мистецтва були і скульптури, якими володіли Сангушки. Сьогодні у світі існує лише кілька музеїв, які можуть похвалитися тим, що серед інших експонатів у них є роботи Мікеланджело. Їх вартість оцінюється у сотні мільйонів доларів США. Тому зараз важко уявити, що шедеври митця такого рівня колись зберігалися у маленькому містечку на Хмельниччині!

Окрім робіт Мікеланджело, король також побачив скульптури венеціанського майстра Антоніо Канова, чиї роботи прикрашають французький Лувр. А найдорожчими експонатами в палаці були картини Рубенса.

Коли король ходив і милувався красою палацу, він помітив ще одну цікаву річ. У деяких кімнатах стіни були декоровані кольоровим папером. Він ніколи раніше такого не бачив. Коли ж він запитав, що це за новий вид внутрішнього оздоблення, йому відповіли, що це – новий декор, який лише нещодавно з'явився. Насправді це були шпалери і палац в Ізяславі був першим в Європі, де їх використали для оформлення інтер'єру.

Палац Сангушків був збудований 250 років тому, а його будівництво тривало 15 років. Проте сьогодні від величезного маєтку, подивитися який їхав сам польський король, залишився лише скелет. А все через те, що на ці землі прийшла Російська імперія, а згодом і Радянський союз. Яка доля спіткала видатний палац – дивись у проєкті «Українські палаци. Золота доба»:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше