Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Найбільша колекція з унікальними зразками зброї в Європі 19 століття зберігалася в Качанівці на Чернігівщині

Українські палаци. Золота доба
Найбільша колекція з унікальними зразками зброї в Європі 19 століття зберігалася в Качанівці на Чернігівщині
Поширити в соціальних мережах:

Крім того, у маєтку міста частими гостювали Гоголь, Рєпін, Шевченко та інші тогочасні митці…

У самому серці Чернігівщини, в містечку Качанівка, розташований палац, який став епіцентром культурного розквіту та сховищем унікальних колекцій. Василь Тарновський, власник цього палацу у 19 столітті, був затятим колекціонером. В одній із найбільших кімнат свого маєтку він зберігав кілька тисяч різних предметів, починаючи з часів Київської Русі. Це була найбільша колекція зброї в тогочасній Європі.

Він колекціонував зброю і не рахував грошей, коли йому пропонували цінний експонат. Так було і з шаблею гетьмана Богдана Хмельницького. Василь Тарновський придбав її, як ексклюзивний експонат. Подібної не було більше ні в кого. На ній навіть зберігся напис латиною «Богдан Хмельницький». Але нещодавно зброєзнавці дослідили цю шаблю, проаналізували склад металу і з’ясували, що шабля – підробка.

До слова Василь Тарновський, заповів усю свою колекцію народу і після його смерті у Качанівці відкрили музей на його честь. Але це місто на Чернігівщині славиться не лише цим. 150 років тому у маєтку Тарновських любили відпочивати Микола Гоголь, Ілля Рєпін, Михайло Глінка, Тарас Шевченко та інші видатні митці того часу.

Наприклад, свою картину «Запорожці пишуть листа турецькому султанові» Рєпін написав саме у Качанівському маєтку. А Глінка створив там відому у всьому світі оперу «Руслан і Людмила». Її прем’єра, до слова, відбулася в одній із кімнат палацу. Микола Гоголь, гостюючи у маєтку в Качанівці, любив взяти книгу і почитати її на свіжому повітрі.

Але головним гостем палацу був чоловік, якого вважали генієм як тоді, так і зараз, це – Тарас Григорович Шевченко. Є цікава історія пов’язана з картиною митця «Катерина», а саме – як він продав її Тарновському. Подробиці – у проєкті «Українські палаци. Золота доба»:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше