Середньовічна карта світу з 12 століття руйнує міф росіян про Катерину II і заснування нею Півдня України

Справжня історія
Середньовічна карта світу з 12 століття руйнує міф росіян про Катерину II і заснування нею Півдня України
Поширити в соціальних мережах:

Вона знаходиться у Франції, в одному з найбільших сховищ древніх манускриптів у світі…

За версією російської пропаганди, все, що є на Півдні України, було створено імператрицею Катериною II у 18 столітті, і тому має повернутися до росії. Але це не більше ніж звичайна історична маніпуляція.

У Національній бібліотеці Франції зберігається середньовічна мапа, яка доводить, що на Півдні України вже у 12 столітті існували міста.

«У нас є великий середньовічний атлас світу, який складається з 70 окремих частин. Україні присвячені три з них», — каже відомий знавець середньовічних мап, французький історик Жан-Шарль Дюсен.

Цю мапу створив арабський мандрівник і географ Мухаммад аль-Ідрісі на замовлення сицилійського короля Рожера II. На це йому знадобилося 15 років. Спочатку інформатори аль-Ідрісі мандрували світом і збирали дані про далекі землі. Потім він об'єднав цю інформацію зі знаннями грецьких, арабських і скандинавських картографів. В результаті було створено найдокладніший атлас Середньовіччя — Табула Рожеріана, або Книга Рожера.

Карта південної частини України, створена аль-Ідрісі, включає частину Чорного моря та три важливі річки: Дунай, Дністер і Дніпро. На мапі також можна побачити Київ, місто Канів, а також розташування сучасних Херсона, Одеси та Переяслава.

«Аль-Ідрісі намалював цю карту у 12 столітті, це 1000 років тому. Вона дійшла до нас у неймовірному кольорі, у повністю збереженому стані. Це велике щастя, що ми можемо працювати з таким цінним артефактом», — каже дослідник історії Акім Галімов.

Мапа аль-Ідрісі свідчить про те, що київські князі у 10-11 століттях будували населені пункти біля берегів Дніпра. Таким чином, вони контролювали найбільший торговельний шлях того часу в Європі — шлях «із варяг у греки», який проходив вздовж Дніпра між Чорним і Балтійським морями. Цим шляхом масово ходили каравани з великою кількістю товарів, і Київ, столиця Русі, збагатився саме завдяки торгівлі.

Якщо подивитися на карту, то можна побачити, що тисячі років тому наш південь не був пусткою. На мапі розташоване місто Олешшя. Воно було добре відоме у візантійських, а пізніше в генуезьких та італійських джерелах як важливий порт, куди проходили товари та купці.

«Починаючи з 10 століття, купці спускалися Дніпром на човнах або пішки, коли річка була несудноплавною. Зрештою, коли купці прибували до моря, їм доводилося перетинати Дніпро, і переправа відбувалася там, де було Олешшя, навпроти нинішнього Херсона. Можна зробити висновок, що це місто було південним форпостом Київської Русі в ті часи», — каже Акім Галімов.

Більше про це – у проєкті «Справжня історія Півдня» просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Хижаки-цілителі: як на Алясці вовки допомагають ветеранам подолати травми війни?
Хижаки-цілителі: як на Алясці вовки допомагають ветеранам подолати травми війни?

Однією з найбільших проблем посттравматичного синдрому є втрата довіри…

Таємниці архівів СБУ: початок сталінських репресій та перша гучна справа Донбасу
Lamborghini Veneno та Koenigsegg CCXR увійшли до рейтингу найдорожчих суперкарів у світі
Армія надводних дронів: як українці перетворили «дорогі іграшки» на реальну зброю?
Динозавр з острова Вайт: у Великій Британії відкрили новий вид динозавра, який жив 125 млн років тому
Жива риба в Мертвому морі: пророцтва про кінець світу почали збуватися
Читати більше