Історія Донбасу тісно пов’язана з Англією: маловідомі факти про заснування Луганська та Лисичанська

Справжня історія
Історія Донбасу тісно пов’язана з Англією: маловідомі факти про заснування Луганська та Лисичанська
Поширити в соціальних мережах:

Основи промислового розвитку Донбасу заклали європейці…

Важко повірити, але історія Донбасу тісно пов’язана з Великою Британією. Незважаючи на російські твердження, що саме Російська імперія та СРСР перетворили цей регіон на промислове Ельдорадо, історія свідчить про інше. Основи промислового розвитку Донбасу заклали саме європейці, а точніше — британці.

Історія Луганська почалася з весілля у далекій Шотландії. Шотландець Чарльз Гаскойн одружився з дочкою місцевого промисловця і отримав солідну посаду в його компанії. Завод «Кероун» займався металургією та виготовляв зброю для британської армії. Однак Гаскойн не відрізнявся управлінським талантом і часто залучався до тіньових оборудок. Його репутація та статки зазнали краху, і він майже збанкрутував.

На щастя для росіян, Гаскойн був талановитим фахівцем, хоча і поганим бізнесменом. Водночас Катерина II мріяла про нові воєнні перемоги та загарбання територій, але Російська імперія відставала у технічному оснащенні армії. Тож цариця доручила своїм чиновникам шукати фахівців у Європі.

Серед таких фахівців був і Чарльз Гаскойн. У технічно відсталій Російській імперії він швидко став зіркою. Йому доручили модернізувати кілька заводів, щедро обдаровуючи регаліями та грошима. Гаскойн вирішив назавжди покинути Великобританію і зосередитися на нових проектах у Російській імперії.

«Одним із головних завдань для Гаскойна було будівництво ливарного заводу. Він обрав місце на березі річки Лугань, де колись були козацькі поселення Кам'яний Брід та Вергунка. Щоб забезпечити роботу заводу, на Донбасі почали розробляти шахти у місцевості, яка відома як Лисяча балка. Завдяки Гаскойну, поселення навколо заводу та шахт згодом розрослися у міста Луганськ та Лисичанськ», - розповів дослідник історії Акім Галімов.

З британського впливу почалася історія промислового Донбасу. Історія Луганська і Донецька наочно демонструє, що розвиток Донбасу має європейські корені.

Більше цікавих подробиць про Донбас – у проєкті «Справжня історія» просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Читати більше