Їхня робота залишила глибокий слід в українській політиці, яка відчувається і сьогодні
Вже майже два десятиліття, починаючи з 2004 року, Україна та її громадяни перебували під пильним наглядом російських політтехнологів, які проводили численні експерименти з метою впливу на політичну ситуацію в країні. Особливо відчутною ця діяльність стала під час виборчих кампаній, коли штучно створювався поділ на «Схід» і «Захід» України.
Дослідник історії Акім Галімов зазначив, що метою цих маніпуляцій було приведення до влади «потрібних» кандидатів та утримання України в орбіті Кремля:
«Звісно, російський вплив відчувався в Україні з самого початку проголошення незалежності, але я б хотів виділити саме 2004 рік, з того моменту, коли москва остаточно зрозуміла, що Україна обрала для себе інший цивілізаційний шлях», – підкреслив він.
У 2004 році, під час президентських виборів, вперше з'явилася реальна можливість перемоги прозахідного кандидата Віктора Ющенка. Кремль, усвідомлюючи загрозу втрати впливу, відправив в Україну цілий «десант» політтехнологів, завданням яких було забезпечити перемогу проросійському кандидату Віктору Януковичу.
Як розповів Акім Галімов, російські фахівці не лише намагалися підкреслити переваги Януковича, як це роблять звичайні піарники, але й вдалися до «чорного піару» проти його конкурента.
«Будемо відвертими, знайти переваги у кандидата з кримінальним минулим було набагато складніше», – додав дослідник історії про Віктора Януковича.
Серед російських політтехнологів, які брали участь у цій кампанії, були Ігор Шувалов, Марат Гельман, Тимофій Сергейцев та Гліб Павловський. Їхня робота залишили глибокий слід в українській політиці, вплинувши на подальший розвиток країни.
Про те, які брудні методи вони використовували, дивись у проєкті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз:
Читай також:
- Майдан на сході: як у Донецьку та Луганську підіймали українські прапори
- Воля і незламний дух: як українці змінювали ставлення США до країни протягом останніх 40-ка років?
- Технологія-привид, що викликала занепокоєння у США та Британії: «невидимий» радар, який сколихнув світ