Історія відносин України та США – це складна, часом драматична, але завжди важлива тема.
Здавалося б, після Помаранчевої революції, коли президент Буш-молодший відкрито підтримав прагнення України до НАТО, шлях до тісної співпраці був відкритий. Але прихід до влади Віктора Януковича загальмував цей процес.
Довгі роки американські лідери уникали візитів до України. Ситуація змінилася з приходом Джо Байдена, який, ще до свого президентства, неодноразово відвідував країну. Він усвідомлював загрозу з боку росії і підтримував Україну. Проте, навіть його адміністрація не могла повністю ігнорувати російський вплив, що згодом позначалося на темпах постачання зброї для українських військових у війна росії проти України.
Сьогодні, коли в Білому домі Дональд Трамп, українці знову відчувають тривогу. Але дослідник історії Акім Галімов нагадує:
«Нам здається, що зараз найскладніший час, але давайте згадаємо 1991 рік, коли Буш-старший фактично відмовив нам у підтримці незалежності. Або 2002 рік, коли Україна опинилася в міжнародній ізоляції, а російський бізнес почувався тут як вдома».
Тоді, як і зараз, українці не здалися. Вони вийшли на Майдан, показали світові свою волю, а потім знову – у 2014 році. У 2022 році, коли багато хто пророкував швидкий крах, Україна вистояла і отримала підтримку союзників.
«Американці думають про Америку, росіяни – про росію. Це нормально. Але ми повинні пам'ятати, що лише ми самі можемо захистити свою країну. Історія показала, що українці здатні на неймовірне», – підкреслює Галімов.
Детальну історію українсько-американських відносин, починаючи від часів радянської окупації і до сьогодення, дивись у проєкті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз:
Читай також: