УПЦ МП заробляла мільйони на ресторанах, незаконно побудованих у Лаврі, які годували росіян і білорусів

Справжня історія Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Просто «святий» бізнес

Києво-Печерська лавра для українців – це духовний центр та святиня. Проте у часи, коли там «господарював» Московський патріархат у святому місці процвітала тіньова економіка, підкріплена «святими» оборудками. Від сувенірів до ресторанів, усе працювало в обхід податків, збагачуючи церковних можновладців.

За словами Максима Остапенка, керівника Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», тут діяла ціла імперія бізнесу. 

«Перед нами унікальна пам'ятка – Південна брама 18-19 століття, що з'єднує верхню і нижню лавру. І ось цей простір повністю спотворений МАФами. Дорога, на якій ми знаходимося, називалася свята дорога, і прямо на ній стоїть ресторан. За словами самих же представників московського патріархату, тут було до 15 мільйона відвідувачів із росії та білорусії за рік», – розповідає він.

І це лише один із прикладів. Ресторани та кафе, збудовані незаконно на території, що охороняється ЮНЕСКО, були лише верхівкою айсберга. За часів Януковича, коли «русскій мір» відчував себе особливо комфортно, середній чек, який прочанин залишав у лаврі за день, становив близько 100 доларів.

«Це не тільки ресторани чи кафе. Люди ночували в готелях на території, замовляли екскурсії, купували сувеніри. Всі ці мільярди доларів прибутків осідали в кишенях найвищих церковних посадовців», – каже дослідник історії Акім Галімов.

Сьогодні, коли Україна повертає собі свою святиню, важливо пам'ятати: Києво-Печерська лавра – це не вотчина «русского міра», а українська та європейська святиня, історію якої росіяни намагалися стерти. Більше про те, як вони це намагалися зробити, дивись у проєкті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз. 

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше