Між Авдіївкою та Ясинуватою щоранку встановлюють перемир’я, аби була можливість працювати на Донецькій фільтрувальній станції. І чи буде вода у сорока населених пунктах довкола, залежить саме від її безперебійної роботи.
"Водяне перемир’я" на передовій працює краще за "хлібне", а головне, щодня. Кожен ранок між вільною Авдіївкою та окупованою Ясинуватою починається однаково. До "сірої зони" з’їжджаються наглядачі – і міжнародні спостерігачі, і спільний Центр контролю та координації, і машина військового шпиталю.
З усіх боків вивіски попереджають, що сходити з дороги небезпечно, тому найбільше роботи у саперів. Вони не військові – щоранку п’ять хлопців-надзвичайників перевіряють шляхи підвозу робочих до Донецької фільтрувальної станції. Цей об'єкт розташований просто на лінії вогню.
На Одещині російський Газпромом відбирає земельні ділянки ветеранів АТО
Робочі, для яких розчищають шлях, – з окупованої території, з Ясинуватої. Але у тому, щоб станція працювала, зацікавлені усі. Щодня тут встановлюється мир заради того, щоб у майже мільйона людей була вода.
Окрім того, на станції знаходиться небезпечний реагент – газоподібний хлор. І якщо виникне форс-мажорна ситуація, викид цього хлору може привести до екологічної катастрофи.
Від цього хиткого миру залежать чотири десятки населених пунктів. Якщо станція знову припинить свою роботу, то запасів води вистачить хіба що на чотири доби.
Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2.