Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Земля має не лише Місяць: скільки супутників коли-небудь оберталося навколо нашої планети?

Земля має не лише Місяць: скільки супутників коли-небудь оберталося навколо нашої планети?
Поширити в соціальних мережах:

Відповідь здається очевидною, але…

Скільки супутників у Землі? Відповідь здається очевидною: Земля має лише один Місяць. Проте це питання складніше, ніж здається на перший погляд. Але почнемо із самого початку. Число супутників у Землі змінювалося з часом — від нуля до одного, іноді до кількох місяців, пише Livescience.

На початку існування Землі, близько 4,5 мільярдів років тому, наша планета була безмісячною. Потім, приблизно 4,4 мільярда років тому, протопланета розміром з Марс під назвою Тейя врізалася в Землю. Великі шматки земної кори катапультувалися в космос. Відповідно до дослідження 2022 року, опублікованого в The Astrophysical Journal Letters, кам’яні уламки об’єдналися — можливо, лише за кілька годин — і утворили Місяць.

Інші «місяці», які мають лише кілька футів у поперечнику, були набагато тимчасовішими, захоплюваними земною гравітацією на короткий проміжок часу, перш ніж втекти назад у космос. У 2006 році існував астероїд 2006 RH120 шириною до 6 метрів, космічний камінь, який затримався 18 місяців і був першим спостережуваним довготривалим захопленням астероїда на орбіті Землі. А 2020 CD3, космічний камінь діаметром до 3,5 м, покинув орбіту Землі в березні 2020 року, пробувши три роки як наш міні-другий супутник. У 2020 році вчені також помітили SO 2020, мінімісяць, який повернувся в космос на початку 2021 року. Однак виявилося, що SO 2020 не був природним місяцем; це були залишки ракетного прискорювача 1960-х років.

Крім супутників, які приходять і відходять з орбіти Землі, існують космічні об’єкти, які NASA називає квазісупутниками, наприклад астероїд 3753 Cruithne. Ці космічні камені обертаються навколо Сонця настільки подібно до Землі, що залишаються на нашій планеті протягом усієї її 365-денної орбіти. Квазімісяць Kamo'oalewa — підозрюють, що він є артефактом справжнього Місяця — керується в основному силою тяжіння Сонця, але, здається, обертається навколо Землі за траєкторією, схожою на штопор.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

12-річні командири: українські хлопчаки організували блокпост, що здивував навіть професійних військових
12-річні командири: українські хлопчаки організували блокпост, що здивував навіть професійних військових

Військові ЗСУ зізналися, що пишаються підростаючим поколінням українців…

Татова «радість»: дочка пропагандиста соловйова відкрито виступає проти війни
Татова «радість»: дочка пропагандиста соловйова відкрито виступає проти війни

32-річна Катерина Соловйова живе в москві і грає в групі «The Blueztocking»…

Найбезпечніша країна світу: її територія завбільшки з чверть Києва, а отримати там громадянство практично неможливо
Її поховали у вирві від снаряду, який її вбив: хлопчина, що усиновив братів та сестер, розповів як померла їхня мама
«На щиті» замість «вантаж 200»: яка роль нової термінології щодо повернення загиблих українських бійців і чому це важливо?
Ще 7 безпілотників і 14 артилерійських систем рашистів знищено: бойові втрати ворога станом на 1 червня
Читати більше