«Сучасний» льодовик на Марсі: вчені виявили ознаки прихованого водяного льоду на Червоній планеті

«Сучасний» льодовик на Марсі: вчені виявили ознаки прихованого водяного льоду на Червоній планеті
Поширити в соціальних мережах:

Наявність такого льодовика свідчить, що лід на Марсі міг бути зовсім нещодавно…

Залишки «сучасного» льодовика були знайдені поблизу екватора Марса, що свідчить про те, що лід все ще може існувати на невеликих глибинах у цьому районі. У разі підтвердження, таке відкриття може мати значні наслідки для майбутніх досліджень Червоної планети людьми.

Використовуючи дані наукового експерименту з високою роздільною здатністю зображення (HiRISE) на орбітальному апараті NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), дослідники з Інституту SETI та Інституту Марса виявили відкладення світлого тону (LTD) на поверхні Марса. Ці особливості складаються зі світлої сульфатної солі, полів тріщин і смуг морени, які є ознаками «реліктового льодовика».

«Ми знайшли не лід, а соляні відкладення з детальними морфологічними особливостями льодовика, — розповів виданню Space провідний автор дослідження та планетолог з Інститутів SETI та Марса Паскаль Лі. – На нашу думку, тут сталося те, що сіль утворилася на вершині льодовика, зберігаючи форму льоду внизу, аж до таких деталей, як поля тріщин і смуги морени».

Наявність такого льодовика свідчить про те, що поверхневий водний лід на Марсі міг бути зовсім нещодавно, ніж вважалося раніше, що впливає як на наше розуміння придатності Червоної планети для життя, так і на майбутні дослідницькі місії.

«Цей регіон Марса має історію вулканічної активності. І там, де деякі вулканічні матеріали контактували з льодовиковим льодом, на межі між ними відбувалися хімічні реакції з утворенням затверділого шару сульфатних солей, — каже співавтор дослідження та аспірант департаменту геології Університету Меріленда  Сураб Шубхам – Це найбільш ймовірне пояснення гідратованих і гідроксильованих сульфатів, які ми спостерігаємо в цьому світлому відкладенні».

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром детективів: як судмедекспертиза у кіно відрізняється від реальності?
В Туреччині знайшли рідкісний римський саркофаг зі знаком «мальтійського хреста»
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Унікальні істоти з глибин: в Індійському океані мешкають равлики, здатні витримувати температуру 371°C
Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
Читати більше