Культурний код українців і росіян: вчені з’ясували, що злочинцем людину здатна зробити культура

Культурний код
Культурний код українців і росіян: вчені з’ясували, що злочинцем людину здатна зробити культура
Поширити в соціальних мережах:

Дослідники провели приголомшуючий експеримент…

Вже всьому світу зрозуміло, що російська влада не просто так робить мільярдні вливання у пропаганду. Саме те, що кажуть проплачені уста кремля, потім вкладається у головах звичайних росіян. Проте, це не єдине, завдяки чому влада росії впевнена, що здатна змусити свій народ взяти зброю і піти на чужу землю загарбниками.

Британський професор, нейропсихолог, автор популярної книжки «Нейромаркетинг» Девід Льюіс першим у світі почав вивчати вплив відео і музики на життя людини. Через кілька десятиліть, після сенсаційного відкриття професора, знання про мозок дали змогу його колегам висунути несподівану теорію – злочинцем людину здатна зробити культура! Те, що ми бачимо, чуємо, як спілкуємося, відпочиваємо і навіть у яких умовах живемо, поступово програмує наш мозок, як комп’ютер.

«Звісно гени і біологія є базисом, але, якщо вони не поміщені у правильне середовище, вони не можуть себе реалізувати. Саме культура робить нас людьми!» – каже нейропсихолог, доктор психологічних наук Богдан Ткач.  

Тож як саме культура могла запрограмувати мізки російських окупантів? Аби дізнатись це, українські вчені провели експеримент. За даними Міноборони України, середній вік українських захисників 36 років, а російських військовополонених – 22 роки. Спираючись на ці дані, дослідники зібрали групу людей і за допомогою аудіо- та відео-контенту спостерігали за тим, як реагує їхній мозок. Те, що вченим показало дослідження, приголомшує!

Як саме культурні явища впливають на мозок – які з них пригнічують його активність, а які навпаки – спонукають. Крім того, просто під час зйомки, під впливом культурних явищ, змінилася поведінка піддослідних. Що саме сталося та чи змогли відповісти вчені на головне запитання – як культура запрограмувала мізки російських окупантів? Відповіді – у відео документального проєкту телеканалу 2+2 «Культурний код»:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці

Але що правителька далекого Єгипту шукала на наших землях?..

Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон
Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон

На глядачів чекатимуть прем'єри кількох серіалів власного виробництва…

Читати більше