Затонув понад століття тому: біля узбережжя Сіднея дослідники виявили зниклий пароплав SS Nemesis

Затонув понад століття тому: біля узбережжя Сіднея дослідники виявили зниклий пароплав SS Nemesis
Поширити в соціальних мережах:

Корабель зник у липні 1904 року, коли перевозив вугілля з Ньюкасла до Мельбурна…

Науково-промислова дослідницька організація Співдружності (CSIRO) Австралії оголосила про розкриття таємниці давнини, знайшовши уламки пароплава SS Nemesis, який був загублений понад століття тому. Видання iflscience пише, що це відкриття стало можливим завдяки дослідженням компанії Subsea Professional Marine Services, яка виявила уламки корабля на краю континентального шельфу біля узбережжя Сіднея.

SS Nemesis зник у липні 1904 року, коли перевозив вугілля з Ньюкасла до Мельбурна. Хоча частину уламків та тіла членів екіпажу викинуло на пляж Кронулла того ж року, місцезнаходження самого корабля залишалося таємницею до 2022 року.

Після десятиліть пошуків команда CSIRO завдяки передовим технологіям змогла ідентифікувати уламки та підтвердити, що це саме SS Nemesis. Уламки корабля знаходяться на значній глибині на морському дні, проте деякі ключові структури, такі як якорі, залишаються недоторканими.

Відтепер команда планує створити 3D-модель SS Nemesis у його поточному стані на основі відеозаписів уламків. Це важливе відкриття не лише надає археологічну інформацію про корабель та подію затоплення, а й може принести розраду сім'ям загиблих членів екіпажу, надаючи їм місце для вшанування пам'яті своїх близьких.

Затонулий SS Nemesis став лише одним із багатьох кораблів, які лежать уздовж узбережжя Австралії, і його виявлення може відкрити нові можливості для досліджень морської археології та історії мореплавства.

Читай також:

Фото: CSIRO

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше