Руїни - живий свідок імперського минулого Китаю…
Під спокійною поверхнею озера Цяньдао в провінції Чжецзян, Китай, застиг у часі шедевр архітектури – стародавнє місто Шичен, також відоме як «місто Лева». Забуте століттями, воно стало живим свідком імперського минулого Китаю, де кожен камінь несе в собі історію династій та культурних звичаїв.
Як пише видання iflscience, історія цього міста, яке могло б бути поруч із Великою Китайською Стіною в своїй величі, бере свій початок ще в далекому періоді династії Хань. Через віки йому вдалося вижити та розквітнути, але в 1959 році «місто Лева» вирішили затопити, щоб звільнити місце для гідроелектростанції Xin'an. Майже 300 тисяч осіб через це стали вимушеними переселенцями.
Лише у 2001 році це диво на глибині 40 метрів було «знову відкрито» під час експедиції, організованої китайським урядом. Це стало поштовхом для нового хвилі підводних туристів.
Зараз, лише досвідченим дайверам дозволяється відкривати двері до цього підводного музею. Велич і загадковість залишають це місце небезпечним для недосвідчених туристів. Місто не лише зберегло свою культурну спадщину у воді, але і зберігає неймовірно цінні артефакти, такі як кам'яні статуї левів, драконів та феніксів, а також історичні написи, що ведуть своє коріння до 1777 року.
Читай також:
- Повернувся з полону і зробив пропозицію: історія Діани та азовця Лева, яка показує силу кохання та віри
- Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
- Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
Фото: Китайська національна географія