Мінірдіс успадкував посаду свого батька Інароса…
Спеціалісти з Чиказького музею Філда вдало відновили обличчя та історію життя 14-річного Мінірдіса, представника давньоєгипетської еліти, який 2300 років тому страждав від рідкісного захворювання. Про це повідомило видання DailyMail і зазначило, що його мумія була знайдена на кладовищі в Ахмімі у Верхньому Єгипті у 1925 році.
Цицерон Мораес, провідний автор дослідження, повідомив, що юнак мав мегаленцефалію — розлад, що характеризується аномально великим мозком. Мегаленцефалія визначається, коли окружність голови та об’єм мозку перевищують стандартні показники віку та статі людини.
«Мене щось непокоїло в структурі, і під час вивчення об’єму черепа ми були вражені його розміром», - зазначив дослідник.
Мінірдіс був нащадком елітної та навіть святої сім’ї. Він успадкував посаду свого батька Інароса — жерця єгипетського бога родючості Мін. Хлопець помер приблизно у віці 14 років. Його тіло муміфікували та поховали на кладовищі Ахмім. Причина його смерті залишається загадковою.
Під час реконструкції обличчя Мінірдіса вчені використали оцифровану модель його черепа та дані живих людей, включаючи відповідну вікову групу. За допомогою цифрової реконструкції та додавання м’яких тканин, вони створили вражаючу модель, яка тепер розкриває справжнє обличчя давньоєгипетського юнака.
Останки юнака зараз знаходяться в колекції чиказького Музею Філда, а дослідження його життя продовжується.
Читай також:
- На телеканалі 2+2 – прем’єра документального проєкту «Гострі ножі. Бородянка»
- Вагітна виконувала бойові завдання: неймовірна історія української бізнес-леді, яка стала cнайперкою
- Дослідження, яке змінило хід історії: як голод в СРСР став інструмент політичного упокорення?
Фото: Цицерон Мораес/Pen News