Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Як ваш зріст впливає на здоров’я 2018-12-05

Як ваш зріст впливає на здоров’я

Як ваш зріст впливає на здоров’я
Поширити в соціальних мережах:

Коли сантиметри дійсно мають значення, дізнавайтесь у матеріалі.

Техаський хірург-ортопед Еерік Труміс для "U.S. News & World Report" пояснив, як зріст впливає на ймовірність розвитку різних захворювань і на тривалість життя.

Еерік Труміс, зріст якого становить понад два метри, стверджує, що крім таких переваг, як привабливість і успішність, його високий зріст тягне за собою такі проблеми, як, наприклад, підвищений травматизм.

Проблеми зі здоров'ям, до яких може привести зріст вище або нижче середнього:

  • Довголіття. Дослідження на щурах показують, що чим вище тварина, тим коротше у неї життя. Чи працює дана теорія в ситуації з людьми, наукою точно не доведено. Деякі дослідження виявили зв'язок між генами низького зросту і довголіттям. Та й одного погляду на список найвищих людей планети досить, щоб зрозуміти, що мало хто з них дожив до 50-річного віку.
  • Онкологія. У дослідженні, опублікованому в минулому році в "Lancet Diabetes & Endocrinology", йдеться про те, що ризик виникнення онкологічних захворювань зростає з кожними 6,3 см на 4%. 

Чим вище людина і чим більше в організмі клітин, тим вищий ризик їх мутації і розвитку раку. Якщо в організмі людини є злоякісні новоутворення, то гормон росту може створювати сприятливі умови для розвитку пухлини.

Дослідження показали, що високий зріст, а також зайва вага у чоловіків підвищує ризик агресивних форм раку передміхурової залози. А у жінок – меланоми, раку грудей, товстої кишки і яєчників.

  • Захворювання серця і діабет. Дослідження і статистика показують, що люди невисокого зросту більш схильні до розвитку серцево-судинних захворювань і діабету, ніж люди високого зросту.

Недавнє дослідження показало, що ризик виникнення цих захворювань знижується з кожними 6,35 см росту на 6%. Це пов'язано з тим, що у високих людей від природи більше об'єм легень і міцніше серце. Також посилене харчування клітин може дати і позитивний ефект – збільшити вироблення в організмі гормонів, які контролюють рівень цукру і холестерину в крові.

  • Вище ризик виникнення миготливої аритмії у жінок. Вчені відзначають, що високі і повні жінки в три рази частіше мають проблеми з серцевим ритмом. Чим більше жіноче тіло в юності, тим вище цей ризик, стверджують вчені, спираючись на досвід 16-річних досліджень. Вони пов'язують це з тим, що надмірна вага і зріст тисне на легені і може ускладнювати роботу серця. 
  • Деменція. Чим вище ваш зріст, тим менше шансів, що з роками на вас чекає деменція, переконані англійські вчені. На їх думку, затримка росту нерідко пов’язана з тим, що в дитинстві людина часто страждала від стресів та/або погано харчувалась, що являється факторами для розвитку деменції. 
  • Пересадка легень. Медики відзначають, що люди зростом 158 см і нижче очікують відповідного для трансплантації органу довше, а отже, більше ризикують померти в процесі очікування.
  • Травматизм. Високі люди більш схильні до травм. Люди похилого віку високого зросту мають підвищений ризик перелому шийки стегна, а високі спортсмени отримують травми частіше і відновлюються довше, ніж їхні колеги середнього і невисокого зросту.
  • Згортання крові. Високі люди більш схильні до венозного тромбозу. Коли високий чоловік довгий час перебуває в сидячому положенні на роботі або в кріслі літака протягом польоту, у нього немає можливості поворухнути ногами, внаслідок чого відбувається застій крові.

"У високих людей вени на ногах довше. Тобто площа, де можуть виникнути проблеми, більше", – говорить професор Бент Зьоллер. 

Професор зазначив, що щорічно тромбоемболізм вражає до 600 тис. американців. Він передбачає, що це пов'язано з тим, що середній зріст людей з покоління в покоління стає вище.

  • Проблеми з хребтом, шиєю і спиною. Робочі місця, кабіни екскаватора або літака виробляються в стандартних розмірах і призначені для людей середнього зросту. До різних робочих умов людям високого зросту доводиться пристосовуватися, через що нерідко розвивається сколіоз та інші деформації хребта, болі в шиї і спині.

Читайте також: 

Секрети здоров’я: як дізнатися свою норму ваги

Рейтинг продуктів, здатних замінити чашку кави

Бутерброди на сніданок: користь чи шкода?

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Так просто: Apple запатентує «розумну каблучку»
Так просто: Apple запатентує «розумну каблучку»

Пристрій нагадує Apple Watch в мініатюрі.

5 найцікавіших фактів про ведучу Олександру Лободу
5 найцікавіших фактів про ведучу Олександру Лободу

Дізнайся більше про улюблену телезірку.

Який насправді вигляд мали відомі історичні постаті (фото)
Який насправді вигляд мали відомі історичні постаті (фото)

Поглянь на їхнє істинне обличчя…

Нову рекламу BMW зняли в Києві (відео)
Нову рекламу BMW зняли в Києві (відео)

Напевно, наші краєвиди якнайкраще пасують цій машині.

Австралійці бачили тварину, яку 80 років вважають вимерлою
Вчені винайшли кепку, яка лікує від облисіння
Вчені винайшли кепку, яка лікує від облисіння

Обіцяють – це не лише зручно, а й напрочуд ефективно.

Читати більше