Від кишок тварин до надтонкої резини: як винайшли презервативи

Від кишок тварин до надтонкої резини: як винайшли презервативи
Поширити в соціальних мережах:

Дізнайтесь все про один з найдавніших винаходів людства!

 • Історія презервативів налічує принаймні чотириста років. 

Прообрази презервативів з'явилися ще в Стародавньому Єгипті. Робили їх із кишок і сечових міхурів тварин, з тканин і тонкої шкіри та змащували олією.

Найдавніший презерватив, що дійшов до нашого часу, датується 1640 роком.

В Китаї презервативи робили з шовкового паперу. Японці використовували два види презервативів: один – з тонкої шкіри, а інший – з внутрішньої плівки панцира черепахи. У Стародавньому Римі застосовувалися висушені кишки тварин і тонкі шкіряні чохли, просочені смолами.

 • Європа ж зобов'язана визнанням і популяризацією презервативів епідеміям сифілісу, які розпочались в кінці XV століття. 

У 1564 році в трактаті "Про французьку хворобу" італійський лікар Габріель Фаллопій вперше рекомендував використовувати свій винахід – лляний мішечок, вимочений у травах та сольвому розчині. Також цей презерватив мав тасьму, яка дозволяла закріпити його на чоловічому члені. Лікар заявляв, що виріб випробувано на 1100 піддослідних, і ніхто так і не захворів.

Надалі цей винахід удосконалювали в різних напрямках. Полотняні мішечки вимочували в різних хімічних розчинах. Повернулися до історії та почали робити презервативи з оброблених сіркою чи каустичною содою кишок або сечових міхурів домашніх тварин. 

 • У текстах XVIII століття презервативи згадуються здебільшого негативно, як з медичних, так і з етичних позицій. 

Відомий англійський лікар Деніел Тернер засудив їх використання. На думку медика, презервативи не дають повного захисту від зараження сифілісом, проте помилкове відчуття безпеки змушує чоловіків вступати в нерозбірливі статеві зв'язки частіше.

До початку XIX століття застосування презервативів обмежувалося середніми та вищими класами. Причинами була непоінформованість робочого класу про венеричні захворювання, а головне – висока ціна.

 • Перший гумовий презерватив з'явився лише у 1855 році. Головною перевагою гумових презервативів була можливість багаторазового використання, що робила їх більш економічними. Цей виріб закривав лише крайню частину статевого члена, тому такі презервативи часто спадали. Пізніше виробники зрозуміли, що вони можуть збільшити збут продукції, роблячи презервативи одного розміру, що закривають весь член, і продаючи їх в аптеках. 
 • У 1912 році німцем Юліусом Фроммом був випущений перший безшовний кондом, а в 1920 році з'явився латекс. Після цього презервативи досить швидко прийняли знайомий нам вигляд, а слідом з'явилися їх "побратими" –  жіночі презервативи і діафрагми.
 • У 1960-х презервативи на ринку потіснили нововинайдені протизаплідні таблетки. Втім, вони все одно зберігали міцне друге місце за популярністю, а в 1980-х, з початком епохи СНІДу, знову стали виходити на перші позиції в списку перевірених контрацептивів.

Звідки ж презерватив отримав свою назву? 

Українська назва пішла від латинського praeservare, тобто "охороняти". А от з англійським condom все не так очевидно. За однією версією, "кондом" походить від імені мандрівника Кондаміна, який відкрив латекс для європейців. За іншою версією, слово зобов'язане походженням лікарю Конде або графу Кондомскому, який нібито винайшов презервативи.

У Північній Америці їх називають prophylactics (профілактики) або rubbers (гумки), а частіше condoms. У Британії – French letters (французькі букви або французькі листи).

Цікавий факт

У Франції є "місто-презерватив". Кондом – місто на півдні Франції. Незважаючи на схожість з англійським словом condom, презервативи не були винайдені в Кондомі. Однак музей презервативів там є. Він налічує 1773 експоната, які зібрав мер міста.

В даний час існує безліч різних видів презервативів. Одними з перших незвичайних кондомів, якими виробники обіцяли здивувати жіночу стать, стали ребристі презервативи. Ребра доповнили вусики, пухирці і інші ущільнення на презервативах, різні кольори, включаючи можливість світитися в темряві, смак бананів, полуниці та інших фруктів.

Найдивніші презервативи

 • Презервативи-іграшки. Таку серію випустив бренд Wacky Rubbers. На контрацептиві може бути найбільш несподівана деталь – кумедна пика, півник або, наприклад, інопланетянин. Такі вироби важко використовувати за прямим призначенням, однак вони відмінно піднімуть настрій.
 • Презерватив зі смаком віскі. Для шанувальників ароматизованих презервативів недавно з'явився і кондом McCondom зі смаком шотландського віскі.
 • Презервативи для веганів. Одним з найвідоміших веганських виробників презервативів з 1988 року є Condomi (Німеччина). Цікавий варіант пропонує фірма Glyde – 100% веганські презервативи чорного кольору з натуральної лакрицею.
 • Екологічні презервативи. Для шанувальників екології – супер-екологічні французькі кондоми, виготовлені з натурального латексу з плантацій південно-східній Азії. При виробництві дотримані всі права працівників і не порушені недоторканні природні ресурси.
 • Найдорожчі презервативи випускає Louis Vuitton. Популярний французький бренд, відомий своїми елегантними речами, прийшов до висновку, що презервативи повинні бути не менше стильними, ніж дамські сумки. Упаковка з логотипом Louis Vuitton коштує 68 доларів.

Читайте також:

20 неймовірних фактів про секс

11 способів як використати презерватив не за призначенням

Рейтинг найдивовижніших секс-іграшок

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці

Але що правителька далекого Єгипту шукала на наших землях?..

Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон
Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон

На глядачів чекатимуть прем'єри кількох серіалів власного виробництва…

Читати більше