В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?

В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?
Поширити в соціальних мережах:

В дослідників є цікаві припущення…

Археологи зробили сенсаційне відкриття в Китаї. Серед відомої теракотової армії першого імператора Китаю Цінь Ши Хуаня вони знайшли величезну похоронну камеру, заповнену скарбами, повідомляє видання arkeonews. Це відкриття може змінити наше розуміння стародавньої китайської історії.

Цінь Ши Хуан, який правив у 259–210 рр. до н. е., відомий своєю великою гробницею, яку охороняє армія з 6 000 теракотових воїнів. Ця гробниця, що займає 22 квадратні милі, є найбільшим мавзолеєм у світі. Хоча більшість гробниці ще треба розкопати, археологи вже знайшли там багато цікавих артефактів.

Під час розкопок у 2010 році археологи виявили величезний підземний палац із 18 будинками, розташованими навколо центральної будівлі. Цей палац, що є концептуальним прабатьком Забороненого міста в Пекіні, був побудований для імператора, щоб він міг жити там після смерті.

Останнє відкриття – це 16-тонна труна, знайдена в великій похоронній камері поблизу мавзолею. Труна містить безліч багатих похоронних артефактів: зброю, обладунки, нефрит, пару золотих і срібних верблюдів, набір кухонного начиння та 6 000 бронзових монет. Ці скарби свідчать про високий статус покійного. Археологи вважають, що ця труна може належати синові імператора або воїну високого рангу.

За словами історика Сіма Цяня, після смерті Цінь Ши Хуаня його молодший син Ху Хай зайняв трон, убивши всіх своїх конкурентів. Історія про одного з його синів, принца Гао, передавалася з покоління в покоління. Принц Гао попросив свого брата вбити його та поховати у великому мавзолеї разом з батьком. Ху Хай виконав його прохання. Ця історія може бути міфом, але знахідка труни може надати їй нового значення.

«Кожного разу, коли я спускаюся в камеру, я відчуваю подив. Поховання було настільки точно побудоване, що його не пограбували. Ми були вражені», - сказав керівник розкопок Цзян Веньсяо.

Виявлення цієї похоронної камери привернуло увагу багатьох вчених і навіть стало основою для нового документального фільму.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємниці архівів СБУ: початок сталінських репресій та перша гучна справа Донбасу
Lamborghini Veneno та Koenigsegg CCXR увійшли до рейтингу найдорожчих суперкарів у світі
Армія надводних дронів: як українці перетворили «дорогі іграшки» на реальну зброю?
Динозавр з острова Вайт: у Великій Британії відкрили новий вид динозавра, який жив 125 млн років тому
Жива риба в Мертвому морі: пророцтва про кінець світу почали збуватися
BMW з «Градом» у багажнику: як легендарну машину перетворили на грізну військову зброю
Читати більше