Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Українські скарби, які досі не знайдено

Українські скарби, які досі не знайдено
unsplash.com
Поширити в соціальних мережах:

Хто шукає, той знайде.

Але на ці легендарні скарби й донині ніхто не натрапив. Вони оповиті легендами, припущеннями й загадками. Та головна з них – де багатії заховали свої статки? 

  • Бочки із золотом Павла Полуботка

За мірилами XVII століття Павло Полуботок був казково багатий: колекція ікон, зброя, коштовності, і головне – великі запаси золота. Політика Гетьмана була як кістка в горлі для московського царя, адже Полуботок намагався отримати для України якнайбільшу автономію. Гетьмана Полуботка заарештували та кинули до каземату. Але навіть під тортурами він не зізнався, куди подів всі свої багатства. 

Припускають, що гетьман передбачив події. Відправив до Англії сина, який і передав золото на зберігання в закордонний банк. Інша версія – скарби й досі в Україні, і заховані десь в околицях Глухова. 

Фото: pixabay.com

  • Корона Данила Галицького

Історичні джерела повідомляють, що 1253 року в Дорогочині відбулася коронація князя Данила Галицького. Але сама корона не збереглася до наших днів. Ба більше, її слід зник. І достеменно невідомо, де ж вона поділася.

  • Багатство Петра Сагайдачного

Гетьман прославився своїми морськими походами на Османську імперію, які й перетворили Сагайдачного на багатія. Окрім золота й срібла, козацький ватажок привозив безліч турецького краму. Існує припущення, що Сагайдачний за п'ять днів до смерті заповів усі кошти Київському братству і Львівській братській школі. Та інша легенда каже, що гетьман просто заховав свої скарби, які й досі ніхто не знайшов. 

Фото: unsplash.com

  • Статки Івана Мазепи

Для Росії він – зрадник, для українців – герой. Мазепа був надзвичайно багатим не лише в межах України, а й світу. Статки гетьмана становили майже мільйон тодішніх рублів, а це близько мільярду доларів сьогодні. Утікаючи з рідної землі, він не зміг забрати із собою всі нажиті багатства. В Івана Мазепи було аж чотири офіційні резиденції, тому цілком можливо, що його скарби розкидані по різних місцях. 

  • Бібліотека Ярослава Мудрого

За літописними свідченнями, Ярослав Мудрий зібрав чималу бібліотеку. І це не менший скарб, аніж золото. Він мав хороші стосунки з європейськими правителями, тому звозив до Києва розкішні книги, написані різними мовами.

Вважалося, що книгозбірня згоріла, коли хан Батий у 1240 році вщент спалив Київ. Та є ще одна версія: можливо, більшість книг були завчасно вивезені з Києва і вціліли. Історики шукали бібліотеку у Межигір’ї,  на місці зруйнованого в 1935 році Спасо-преображенського монастиря. Але так і не знайшли. 

Фото: unsplash.com

  • Скарб Вишневецького в Лубнах

Існує думка, що глибоко під руїнами Лубенського замку лежить золото польського князя Єремії Вишневецького. Під час наступу на місто козаки повністю зруйнували фортецю, а скарби так і залишилися незнайденими. 

Фото: unsplash.com

Більше про легендарні скарби України можна дізнатися з документального фільму Акіма Галімова Скарби нації 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Вступ до НАТО на стопі: у антитурецької акції зі спаленням Корану в Стокгольмі російське коріння
Вступ до НАТО на стопі: у антитурецької акції зі спаленням Корану в Стокгольмі російське коріння

Прояв релігійної нетерпимості поставив під загрозу приєднання країни до Альянсу…

Загадкові зникнення та незрозумілі падіння літаків: на планеті існують точки, які можуть вплинути на хід польоту лайнерів
Президентом Чехії став Петро Павло: цікаві факти про нового лідера чехів та як він може вплинути на війну в Україні
Навколо Землі існує глобальне інформаційне поле – ноосфера, яке зберігає у собі всі думки та винаходи людства
Навколо Землі існує глобальне інформаційне поле – ноосфера, яке зберігає у собі всі думки та винаходи людства

Тема контактів із Всесвітом вже давно стала предметом наукових досліджень…

Як відзначали подвиги Героїв Крут члени ОУН? Ексклюзивні документи-настанови 45-х років до річниці бою під Крутами
Ще близько 500 загарбників позбулися свого життя на українській землі: бойові втрати ворога станом на 30 січня
Читати більше