Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Стосунки: скільки жити разом до весілля, щоб не розлучитися одразу після нього 2018-12-18

Стосунки: скільки жити разом до весілля, щоб не розлучитися одразу після нього

Стосунки: скільки жити разом до весілля, щоб не розлучитися одразу після нього
Поширити в соціальних мережах:

Та чи варто взагалі це робити? Як вчинити правильно, дізнавайтесь у матеріалі.

За деякими оцінками, від 60 до 70 відсотків пар сьогодні живуть разом до вступу в шлюб. Це начебто корисно – така собі репетиція на тему "а чи зможемо ми?". 

З одного боку, має сенс, щоб пари прожили деякий час разом перед тим, як зважитися на все життя в шлюбі. Зрештою, якщо ви не сумісні в побуті, то навіщо витрачати стільки грошей на весілля та нервів – на неминуче розлучення?

Здавалося б, кількість розлучень має скоротитися, якщо пари проходять такий собі тест-драйв спільного проживання. Зрештою, ви не стикаєтеся з жодними сюрпризами, ви поділяєте ванну кімнату, і ви знаєте, скільки чашок кави п'є ваша друга половинка в першій половині дня. 

Але психологи говорять про зворотний ефект. 

Цивільний шлюб на 12 відсотків підвищує ймовірність розлучення, у порівнянні з тими, хто починають спільне життя після штампа в паспорті. 

Одне з останніх досліджень на цю тематику було проведено вченими університету Денвера. Експерти опитали пари, які були одружені протягом 10 років або менше. Пари відповідали на питання щодо їх загальної задоволеності шлюбом і про те, подумували чи вони коли-небудь про розлучення. 

З опитуваних розлучились:

  • 19 відсотків пар, які жили разом до шлюбу
  • 12 відсотків пар, хто став ділити житлоплощу після заручин
  • 10 відсотків тих, хто з'їхався після одруження

Крім того, пари, які жили разом до шлюбу, повідомляли про найнижчий рівень задоволеності відносинами. 

Чому це відбувається?

  • Ефект інерції

Вчені стверджують, що пари, які живуть разом, одружуються з неправильних причин. Ефект інерції небезпечний тим, що пари, які в інших умовах не прийняли би рішення про шлюб, вирішують одружитися, тільки тому що звикли жити разом. Зрештою, коли на вас лежить спільна оренда квартири, кому хочеться вплутуватися в клопоти, пов'язані з розставанням? 

  • "Це не назавжди"

Партнери поділяють рахунки та речі, і не завжди усвідомлюють, що це їхнє спільне майно. Через відсутність почуття стабільності та визначеності спільне життя викликає набагато більше стресу, ніж життя заміжньої пари. 

  • Невпевненість у партнері

Цілком можливо, якщо ви відчуваєте необхідність перевірити ваші відносини, ви вже знаєте глибоко всередині, що це не ваш чоловік/жінка. 

Що робити?

Незалежно від того, чи збираєтеся ви в перший раз починати жити з людиною або в 21-й, важливо поговорити на цю тему з вашим партнером та прийняти свідоме рішення про спільне майбутнє. Переконайтеся, що для вас обох цей крок однаково важливий – навряд чи вам не захочеться жити з людиною, яка розглядає спільне проживання як спосіб економії на орендній платі. 

А от доктор Фред Нур рекомендує парам влаштовувати весілля через 2 роки. І не радить одружуватися раніше, коли очі застилає пристрасна закоханість. Виявляється, наш мозок поступово знижує рівень статевих гормонів (тестостерону й естрогену), а також серотоніну, адреналіну і дофаміну протягом 2 років постійних стосунків. 

Не дивно, що через 2 роки деякі партнери говорять: "І тут я побачив його (її) таким, як є". Така теорія підтверджується величезною кількістю розлучень і розставань, які відбуваються у молодих пар в період між другим і третім роком спільного життя.

Читайте також:

Обрізання в дорослому віці: навіщо це чоловікам

Чоловічий клімакс: міф чи смертельна небезпека

Секс: як впливає на організм відмова від інтиму

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020
Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020

Таке рішення було прийняте сьогодні, 16 січня, на прохання офіційних супутникових операторів та за результатами аналізу рівня готовності населення.

70-річний боксер нокаутував 43-річного суперника (відео)
Мексиканські копи закуплять українські електробайки
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)

Його тестування виявилося успішним.

Краківські будівельники випадково знайшли скарб, вартістю понад 12 млн гривень
«Плануємо знести голову»: Батько та тренер Лопеса зухвало прокоментував бій із Ломаченком
Читати більше