Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Не нудно: чому чоловіки стають такими сонливими після сексу?

Не нудно: чому чоловіки стають такими сонливими після сексу?
Поширити в соціальних мережах:

В цьому навіть є еволюційна перевага…

Існує старий стереотип, який принаймні частково ґрунтується на правді, що чоловіки можуть почувати сонливість після оргазму під час сексу. Є кілька причин, які пояснюють цей феномен, а також кілька теорій щодо можливої еволюційної переваги трохи втомленого стану після сексу. Хороша новина полягає в тому, що чоловікам точно не нудно, пише видання Iflscience.

Під час оргазму у чоловіків виділяються різні гормони, зокрема окситоцин, пролактин, гамма-аміномасляна кислота та інші ендорфіни. Всі ці речовини сприяють відчуттю сонливості, а особливо важливу роль відіграє окситоцин.

«Гормон, який виділяється під час оргазму, пов'язаний зі зниженням рівня стресу, зниженням захисних функцій організму та сприянням спокою без почуття страху. Така ситуація є ідеальною для сну», - пояснює доктор Сью Картер з Інституту Кінсі при Університеті Індіани в інтерв'ю для HuffPost.

Також пролактин відіграє важливу роль у розвитку сонливості та зниженні сексуальної збудливості після оргазму. Дослідження показали, що люди з високим рівнем пролактину мають підвищену денну сонливість, що свідчить про зв'язок між цим гормоном і відчуттям сонливості.

Щодо того, чому сонливість після сексу може бути корисною з еволюційної точки зору, насправді немає точної відповіді. Вважається, що комбінація гормонів, які виділяються після оргазму, сприяє зміцненню зв'язків між партнерами, і можливо, відчуття сонливості є просто побічним ефектом. Інша теорія полягає в тому, що жінки також можуть відчувати сонливість після сексу, особливо після оргазму, і це може запобігати пошуку нових партнерів, що ускладнюється під час сну. Обидві ці теорії потребують додаткового дослідження для підтвердження.

Що стосується стереотипу, що чоловіки засинають після сексу, а не чоловіки та жінки, це може бути пов'язано скоріше з розривом оргазму.

«Здається, що рівень гормонів, які викликають сон, виділяється однаково як у чоловіків, так і у жінок, - пишуть лікарі та письменники Марк Лейнер і Біллі Голдберг у своїй книзі «Чому чоловіки засинають після сексу? Більше запитань, на які ви тільки можете поставити». - Але ми всі знаємо, хто частіше відчуває оргазм – і це чоловіки».

Це може пояснити, чому саме чоловіки більш схильні до сонливості після сексу. Таке сприйняття може виникати з вищого рівня фізичного зусилля, енергетичного розряду та відчуття задоволення після досягнення оргазму.

Також варто зазначити, що індивідуальна реакція на сонливість після сексу може відрізнятися у різних чоловіків. Деякі можуть почувати більш сильну сонливість, тоді як інші можуть не відчувати цього ефекту взагалі. У будь-якому випадку, важливо пам'ятати, що сонливість після сексу є нормальною фізіологічною реакцією, і не потрібно хвилюватися щодо цього явища.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Незрячий Вінницький волонтер із друзями створили мобільну артилерійську установку «міні-хаймерс»
Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» – «Олександрія»
«Ми проїхали «дев'ять кіл пекла»: історія поліцейського з Херсона, який вивозив вагітну дружину з окупації
Доісторичні птахи птерозаври серед нас? Загадкові зустрічі з гігантськими істотами в Америці!
Давно втрачені скарби та храм знайшли підводні археологи серед затонулого стародавнього міста у Єгипті
Читати більше