Може бути пов’язана із Ярославом Мудрим: на схилі норвезьких гір знайшли рідкісну золоту візантійську монету

Може бути пов’язана із Ярославом Мудрим: на схилі норвезьких гір знайшли рідкісну золоту візантійську монету
Поширити в соціальних мережах:

Вона датована приблизно між 977 і 1025 роками…

Нещодавно в Норвегії за допомогою металошукача знайшли рідкісну золоту монету «histamenon nomisma» із зображенням Ісуса Христа. Вона датована приблизно між 977 і 1025 роками і, можливо, пов’язана з великим київським князем із династії Рюриковичів Ярославом Мудрим, пише видання livescience.

За словами експертів, цей тип монети вперше був введений приблизно у 960 році, і має велике історичне значення. На ній зображено Ісуса Христа, а також два написи – латинською та грецькою мовами. Латинський напис стверджує: «Ісус Христос, Цар тих, хто царює», тоді як грецький: «Василій і Костянтин, імператори римські». Це підтверджує довголіття імперії, яка існувала понад тисячу років після розпаду Західної Римської імперії.

Загадка щодо того, як ця візантійська монета потрапила на південні схили гір у Вестре-Слідре, залишається невирішеною. Археологи припускають, що власником монети міг бути Гаральд Гардрада, також відомий як Гаральд III, який правив Норвегією з 1045 по 1066 рік. Цей теоретичний зв'язок з рідкісною монетою відкриває захоплюючі можливості для розкриття історії великих постатей середньовіччя.

Гаральд III, до того як стати королем, служив охоронцем візантійського імператора. Згідно зі звітом Miami Herald, це може пояснити присутність монети в Норвегії, так як для охоронців було звичайною практикою отримати дозвіл на «грабунок палацу після смерті імператора».

Дослідники також припускають, що ця візантійська монета може бути пов'язана з політичними та сімейними подіями того часу. Існує можливість, що монета була використана як частина приданого для Гаральда III, який, за деякими припущеннями, одружився з дочкою великого київського князя Ярослава Мудрого, землі якого знаходились на території сучасної України.

Читай також:

Фото: Martine Kaspersen, Innlandet Fylkeskommune

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Читати більше