Лікували інфекції та ставили пломби: стародавні вікінги вражають «напрочуд прогресивною» стоматологією

Лікували інфекції та ставили пломби: стародавні вікінги вражають «напрочуд прогресивною» стоматологією
Поширити в соціальних мережах:

Вчені провели аналіз понад 3 000 зубів із знайдених решток…

Як виявило нове дослідження, проведене командою Інституту одонтології Гетеборзького університету спільно з остеологом з музею Вестергьотланда, вікінги вражали не лише своїми воєнними здібностями та завойовницькими походами, але й доглядом за своїми зубами. У дослідженні науковці розкрили цікаві аспекти стану зубів вікінгів, розкопаних у шведському місті Варнем.

Як пише видання iflscience, археологічна пам’ятка Варнем, розташована у Вестергьотланді, виявилася справжньою скарбницею інформації про життя вікінгів, завдяки тисячам добре збережених скелетів та зубів, які належали жителям цього регіону в епоху вікінгів.

У рамках дослідження було проаналізовано 3293 зуби 171 людини. Результати виявили, що 49% вікінгів мали один або кілька карієсів, а 13% дорослих мали карієси, які поширювалися на корінь зуба. Однак цікавим було те, що діти з молочними та сумішшю молочних і дорослих зубів були практично вільні від карієсу.

Однак найцікавіше виявилося в тому, як вікінги доглядали за своїми зубами. Вчені виявили ознаки використання зубочисток, підпилювання передніх зубів та навіть лікування зубів з інфекціями. Однією з найцікавіших процедур було використання пломб у молярах, що свідчить, ймовірно, про спробу полегшити зубний біль, спричинений інфекцією.

«Це дослідження дає нове уявлення про здоров’я ротової порожнини вікінгів і вказує на те, що стоматологія в епоху вікінгів була, ймовірно, більш складною, ніж вважалося раніше», - зазначає Кароліна Бертілссон, стоматолог і асоційований науковий співробітник, яка керувала дослідженням.

Це дослідження відкриває нові аспекти не лише в історії вікінгів, але й в розвитку стоматології, підкреслюючи, що зуби для вікінгів були не лише інструментом для прийому їжі, а й важливою частиною їхньої культури та догляду за собою.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці

Але що правителька далекого Єгипту шукала на наших землях?..

Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон
Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон

На глядачів чекатимуть прем'єри кількох серіалів власного виробництва…

Читати більше