Походження супутника Землі завжди залишалося загадковим…
Давно відомо, що Місяць відіграє важливу роль у житті на Землі. Він впливає на приливи та відпливи, а також освітлює чудовий вид у небі вночі. Однак його походження та вік завжди залишалися загадками. Нещодавнє дослідження нанокристалів циркону, зібраних астронавтами під час місії Apollo-17 у 1972 році, виявилося ключем до розкриття однієї з найбільших таємниць космосу – віку Місяця, пише видання iflscience, посилаючись на дослідження у журналі Geochemical Perspectives Letters.
Ці нанокристали циркону утворилися, коли Місяць почав охолоджуватися після свого утворення. Вони – найдавніші відомі тверді речовини, утворені після гігантського зіткнення між Землею та Теей, планетою розміром з Марс. Це зіткнення вважалося одним з ключових факторів утворення Місяця. Проте, точний час цього події був невідомим.
Дослідники використовували технологію, відому як радіометричне датування, щоб визначити вік цих нанокристалів циркону. Уран, який в них міститься, з часом перетворюється на свинець. Міряючи пропорції урану та свинцю у зразках, вчені можуть визначити, скільки років пройшло з моменту утворення кристала.
За допомогою атомно-зондової томографії та лазерів, вчені витягнули атоми з кристалів циркону і вимірили кількість урану та свинцю в них. Результати цих вимірювань вказують на те, що вік Місяця становить 4,46 мільярда років, що на 40 мільйонів років старший, ніж раніше вважалося. Це дослідження вказує на те, що Місяць утворився приблизно в той самий час, що і Земля.
Читай також:
- Німецькі «Гепарди» на захисті українського неба: як зенітні танки борються із російськими безпілотниками?
- Переписувалася з фанатами: муміфіковане тіло зірки Playboy знайшли біля комп’ютера за рік після її смерті
- 2000-річні зображення людських обличь: посуха в Амазонії відкрила стародавні, раніше невідомі наскельні малюнки
Фото: NASA