Мілена Рудницька та спілка українок в Європі: як у 30-х роках українське жіноче об'єднання намагалося протистояти СРСР?

Мілена Рудницька та спілка українок в Європі: як у 30-х роках українське жіноче об'єднання намагалося протистояти СРСР?
Поширити в соціальних мережах:

«Союз українок» налічував близько 100 тисяч учасниць..

1917 році з’явилася одна із найчисельніших жіночих організацій у міжвоєнній Європі 30-х років, українське об'єднання «Союз українок». Воно було засноване на ідеях Наталії Кобринської, а однією з найвідоміших жінок, які очолювали спілку українок, була Мілена Рудницька. Вона відома як блискуча ораторка та публіцистка, головні теми її діяльності – жіночі проблеми та національне питання. Однак її найважливішим досягненням стало привернення уваги міжнародної спільноти до сталінського голодомору 1932-1933 років.

Союз українок під керівництвом Мілени Рудницької нараховував близько 100 тисяч учасниць і саме завдяки їй 29 вересня 1933 року в Женеві відбулося засідання Ліги націй, в якому взяли участь 14 країн. На жаль, «за» розгляду питання геноциду українського народу тоді проголосували лише чотири країни: Норвегія, Німеччина, Ірландія та Іспанія. Більшість країн були «за» співпрацю з Радянським Союзом і не бажали розгнівати СРСР.

«Служба для нації була і є однією із провідних ідей українського жіночого руху. З неї він черпає свій етнос і своє остаточне виправдання», - писала Мілена Рудницька.

На жаль, у 1939 році, після захоплення Галичини радянською владою, спілка була ліквідована, а більшість учасниць відправлені до Сибіру. Мілена Рудницька встигла емігрувати до Швейцарії, згодом до США, а оселилася у Мюнхені.

«Її життя і смерть не були звичайними – розчарувавшись у навколишній дійсності, Рудницька оголосила безстрокове голодування, яке призвело до її смерті у березні 1979 року. Її тіло було перевезено до Львова і перепоховано на Личаківському цвинтарі у 1993 році», - розповів дослідник історії Акім Галімов.

Більше подробиць – у відео:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше