«Союз українок» налічував близько 100 тисяч учасниць..
1917 році з’явилася одна із найчисельніших жіночих організацій у міжвоєнній Європі 30-х років, українське об'єднання «Союз українок». Воно було засноване на ідеях Наталії Кобринської, а однією з найвідоміших жінок, які очолювали спілку українок, була Мілена Рудницька. Вона відома як блискуча ораторка та публіцистка, головні теми її діяльності – жіночі проблеми та національне питання. Однак її найважливішим досягненням стало привернення уваги міжнародної спільноти до сталінського голодомору 1932-1933 років.
Союз українок під керівництвом Мілени Рудницької нараховував близько 100 тисяч учасниць і саме завдяки їй 29 вересня 1933 року в Женеві відбулося засідання Ліги націй, в якому взяли участь 14 країн. На жаль, «за» розгляду питання геноциду українського народу тоді проголосували лише чотири країни: Норвегія, Німеччина, Ірландія та Іспанія. Більшість країн були «за» співпрацю з Радянським Союзом і не бажали розгнівати СРСР.
«Служба для нації була і є однією із провідних ідей українського жіночого руху. З неї він черпає свій етнос і своє остаточне виправдання», - писала Мілена Рудницька.
На жаль, у 1939 році, після захоплення Галичини радянською владою, спілка була ліквідована, а більшість учасниць відправлені до Сибіру. Мілена Рудницька встигла емігрувати до Швейцарії, згодом до США, а оселилася у Мюнхені.
«Її життя і смерть не були звичайними – розчарувавшись у навколишній дійсності, Рудницька оголосила безстрокове голодування, яке призвело до її смерті у березні 1979 року. Її тіло було перевезено до Львова і перепоховано на Личаківському цвинтарі у 1993 році», - розповів дослідник історії Акім Галімов.
Більше подробиць – у відео:
Читай також:
- Кремлівське фінансування для руйнування: які зв’язки з кремлем у партії «Альтернатива для Німеччини»?
- Останній раз таке було 360 мільйонів років тому: на Київщині велетенська риба «вийшла» з води ВІДЕО
- Кінний манеж, де виріс український кінь, череп якого 100 років знаходиться в музеї Британії, досі стоїть на Хмельниччині