Кінний манеж, де виріс український кінь, череп якого 100 років знаходиться в музеї Британії, досі стоїть на Хмельниччині

Українські палаци. Золота доба
Кінний манеж, де виріс український кінь, череп якого 100 років знаходиться в музеї Британії, досі стоїть на Хмельниччині
Поширити в соціальних мережах:

Стадо, яким володіла родина Потоцьких, налічувало близько 200 особин…

На початку 20-го століття село Антоніни на Хмельниччині переживало справжню революцію завдяки надзвичайному прогресу та підприємницькій діяльності, які приніс туди дворянин Юзеф Потоцький. Одним із головних захоплень родини багатіїв були коні і в Антонінах вони побудували найбільший на той час в країні кінний манеж, який сьогодні має статус пам'ятки національного значення, як найстаріший.

Стадо, яким володіла родина Потоцьких, налічувало близько 200 особин чистокровних арабських скакунів. Розведення було не лише пристрасть з дитинства Юзефа, але й вигідним бізнесом, адже на продажі коней на аукціонах можна було заробити великі гроші.

«Я читав, що Юзеф Потоцький був дуже уважним до деталей, коли вибирав собі чергових коней. Він уважно оглядав кожного перед тим як його продати чи купити. Адже в цьому бізнесі є багато хитрощів і тонкощів. У нього були агенти по всьому світу, які збирали для нього інформацію про найкращих скакунів, яких виставляли на продаж. Потоцький хотів купувати лише найкращих», - розповів дослідник історії Акім Галімов.

До речі, в манежі графа Юзефа Потоцького виростили і легендарного коня Сковроника. Його череп ось вже більше 100 років зберігається у Національному Британському музеї.

Нагадати собі, чому і як рештки українського коня потрапили до Британії, можна подивившись проєкт «Українські палаци. Золота доба» просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дивись матч «Динамо» - «Полісся» на телеканалі 2+2
На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Читати більше