Стадо, яким володіла родина Потоцьких, налічувало близько 200 особин…
На початку 20-го століття село Антоніни на Хмельниччині переживало справжню революцію завдяки надзвичайному прогресу та підприємницькій діяльності, які приніс туди дворянин Юзеф Потоцький. Одним із головних захоплень родини багатіїв були коні і в Антонінах вони побудували найбільший на той час в країні кінний манеж, який сьогодні має статус пам'ятки національного значення, як найстаріший.
Стадо, яким володіла родина Потоцьких, налічувало близько 200 особин чистокровних арабських скакунів. Розведення було не лише пристрасть з дитинства Юзефа, але й вигідним бізнесом, адже на продажі коней на аукціонах можна було заробити великі гроші.
«Я читав, що Юзеф Потоцький був дуже уважним до деталей, коли вибирав собі чергових коней. Він уважно оглядав кожного перед тим як його продати чи купити. Адже в цьому бізнесі є багато хитрощів і тонкощів. У нього були агенти по всьому світу, які збирали для нього інформацію про найкращих скакунів, яких виставляли на продаж. Потоцький хотів купувати лише найкращих», - розповів дослідник історії Акім Галімов.
До речі, в манежі графа Юзефа Потоцького виростили і легендарного коня Сковроника. Його череп ось вже більше 100 років зберігається у Національному Британському музеї.
Нагадати собі, чому і як рештки українського коня потрапили до Британії, можна подивившись проєкт «Українські палаци. Золота доба» просто зараз:
Читай також: