Еволюційний феномен: гібридизація риб в озері Вікторія переписує правила еволюції

Еволюційний феномен: гібридизація риб в озері Вікторія переписує правила еволюції
Поширити в соціальних мережах:

Лабораторія еволюції в цьому озері розриває звичні вікові правила…

Науковці з Бернського, Кембриджського університетів та Інституту Велкома Сенгера здивувалися швидкістю, з якою 500 видів риб в озері Вікторія змінювалися через гібридизацію. За короткий період, оцінений у 16 000 років, цихліди встигли створити вражаюче розмаїття, викликаючи перегляд уявлень про еволюцію, пише видання iflscience.

Швидка еволюція через гібридизацію:

За дослідженням команди, що опубліковано в журналі Science, виявлено, що сотні види цихлід в озері Вікторія еволюціонували з трьох ліній цихлід, які прибули в озеро всього 16 000 років тому. Гібридизація та генетична переробка викликали вибух різноманітності, здивувавши вчених, оскільки зазвичай для еволюції нового виду потрібно більше мільйона років.

Фактори успіху гібридизації:

Одним із ключових моментів, який сприяв цьому еволюційному феномену, була каламутність води в озері, коли воно вперше наповнювалося. Це ускладнило розрізнення кольорів цихлідами та сприяло інтенсивній гібридизації. Риби, які народилися від міжвидового схрещування, стали основою для створення різноманітних видів цихлід.

Гібридизація в контексті еволюції:

Це відкриття кидає виклик припущенням, що гібридизація завжди призводить до генетичного глухого кута. Зараз відомо, що гібриди можуть бути позитивною силою у виживанні гена, створюючи велику кількість генетичного різноманіття.

Важливо відзначити, що подібні еволюційні явища спостерігаються не лише серед риб в озері Вікторія. Гібридизація відзначається в геномі більшості живих тварин – від метеликів до морських ссавців. Дослідження засвідчує, що ідея про генетичний глухий кут при гібридизації не завжди вірна.

Інноваційне дослідження озера Вікторія не лише розкриває таємниці еволюції риб, а й викликає переосмислення усталених поглядів на гібридизацію як феномен, що завжди призводить до генетичного тупика. Результати вказують на важливий аспект еволюційних процесів та відкривають нові горизонти для подальших досліджень у цій галузі.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дивовижна історія порятунку: 20-річна жінка – єдина, хто вижив в авіакатастрофі, впавши з висоти 5200 метрів
Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України
Таємниці будівництва пірамід: унікальний 4500-річний папірус описує, як годували працівників та транспортували блоки
Свинцева грамота XII ст, написана українською: реальні свідчення про стародавність української мови
Ярослав Шахторін розповів, як «зірвав горло» під час сварки акторів на знімальному майданчику серіалу «Друзі»
Релігійні свята – день народження Зеленського та день Святої Джавеліни: в росії створили фейковий календар ПЦУ
Читати більше