Машина почала провалюватися під землю: як на Криті знайшли 3400-річну гробницю мінойського періоду?

Машина почала провалюватися під землю: як на Криті знайшли 3400-річну гробницю мінойського періоду?
Поширити в соціальних мережах:

Старовинну гробницю випадково виявив фермер...

На східному узбережжі Криту, поруч із містом Ієрапетра, у 2018 році археологи здійснили надзвичайне відкриття, вивчаючи ідеально збережену гробницю мінойського періоду. Поховання було закрите кам’яною стіною і датується 1400-1200 роками до нашої ери — приблизно 3400 років тому. Його виявили завдяки зламаній зрошувальній трубці, повідомляє видання greekreporter.

Старовинну гробницю випадково знайшов фермер. Чоловік припарковував автомобіль у своєму оливковому гаю і помітив, що колеса почали провалюватися під землю. Поховання знаходилося на глибині понад 2,5 метра і залишилося недоторканим протягом тисячоліть.

Всередині гробниці виявили тіла двох чоловіків бронзової доби, які були поховані з розкішно виготовленими керамічними виробами. Камера гробниці була розділена на три заглибини, в яких знаходилися тиснені глиняні труни. Вони були прикрашені абстрактними візерунками, характерними для мінойців бронзової доби. Чоловіки були поховані в сидячому положенні, а поруч з їхніми скелетами знаходилися чаша та 14 високоякісних грецьких ритуальних глеків. За совами дослідників, це свідчить про заможність цих людей.

глроопо

Це відкриття особливо важливе, оскільки мінойські поселення частіше виявляються в низинах і рівнинах, а не в гірських регіонах, як Ієрапетра. Це дає нові підстави для розуміння розподілу міноїв в регіоні та їхнього способу життя.

Мінойська цивілізація, яка виникла на острові Крит приблизно в 3100 р. до н. е. і існувала до 1100 р. до н. е, відома своєю монументальною архітектурою та енергійним мистецтвом. Це відкриття дає можливість краще зрозуміти ритуали та побут міноїв, а також їхні зв'язки з іншими культурами.

«Ми особливо раді цьому великому археологічному відкриттю, оскільки очікується, що воно ще більше покращить знання про нашу культуру та історію, — сказав заступник мера місцевих громад, аграрного та туристичного відділу Ієрапетри Аргіріс Пантазіс. – Насправді, це також відповідь усім тим, хто сумнівається, що в Ієрапетрі були мінойці».

Читай також:

Фото: Ministry of Culture, Greece

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?
Історія Альберта Стівенса: найрадіоактивніша людина в історії, яка дивом вижила і прожила 79 років
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Життя в Північній Кореї: міфи російської пропаганди і правда про тортури, голод та експерименти над людьми
В Тихому океані, на глибині 4500 метрів, знайшли понад 100 нових видів раніше невідомих науці тварин
Читати більше