Діти споживали оленів, форель, фундук, птахів та омелу, а також…
Сучасні дослідження стародавньої жувальної гумки, виявленої на території сучасної Швеції, розкривають унікальні особливості життя підлітків кам'яного віку. Зразки березової смоли, яку діти жували приблизно 10 000 років тому, були ретельно проаналізовані дослідниками і розкрили неймовірні деталі про їхню дієту та життя, пише видання iflscience.
За допомогою аналізу мікробної ДНК, науковці виявили не лише склад бактерій, пов'язаних із захворюванням ясен, але і генетичну інформацію про тварини та рослини, які колись потрапляли до рота стародавніх мешканців. Згідно з результатами дослідження, опублікованому в журналі Scientific Reports, підлітки споживали оленів, форель, фундук, а також використовували свої зуби для обробки хутра вовків і лисиць.
Окрім того, в жувальній гумці виявлені сліди різних видів птахів, що може свідчити про використання зубів для переробки кісток цих істот. Цікаво, що дослідники також виявили ДНК кількох видів собак, що може вказувати на полювання заради хутра та використання зубів людьми при обробці шкір.
У гумці також виявлено рослини, такі як омела, яка, за думкою вчених, може бути використана в медицині або для виробництва отрути для наконечників стріл. Аналіз ДНК в гумці надає унікальну картину життя мисливців-збирачів на західному узбережжі Скандинавії, вказуючи на різноманітність їхньої дієти та навіть можливість використання зубів для виготовлення інструментів та обробки шкір.
Читай також:
- «Сам спалахує всередині порожньої печери»: хіміки створили «благодатний вогонь» і пояснили, як він виникає
- Скам’янілості у формі відбитка пальця: таємниця загадкових істот, які пережили усі вимирання на Землі
- Засекречена зустріч у Фастові 1918 року: з чого почалося відродження єдиної Української держави?
Фото: Verner Alexandersen