Через 10 000-річну жувальну гумку вчені дізнались, що підлітки кам’яного віку використовували зуби не лише для їжі

Через 10 000-річну жувальну гумку вчені дізнались, що підлітки кам’яного віку використовували зуби не лише для їжі
Поширити в соціальних мережах:

Діти споживали оленів, форель, фундук, птахів та омелу, а також…

Сучасні дослідження стародавньої жувальної гумки, виявленої на території сучасної Швеції, розкривають унікальні особливості життя підлітків кам'яного віку. Зразки березової смоли, яку діти жували приблизно 10 000 років тому, були ретельно проаналізовані дослідниками і розкрили неймовірні деталі про їхню дієту та життя, пише видання iflscience.

За допомогою аналізу мікробної ДНК, науковці виявили не лише склад бактерій, пов'язаних із захворюванням ясен, але і генетичну інформацію про тварини та рослини, які колись потрапляли до рота стародавніх мешканців. Згідно з результатами дослідження, опублікованому в журналі Scientific Reports, підлітки споживали оленів, форель, фундук, а також використовували свої зуби для обробки хутра вовків і лисиць.

Окрім того, в жувальній гумці виявлені сліди різних видів птахів, що може свідчити про використання зубів для переробки кісток цих істот. Цікаво, що дослідники також виявили ДНК кількох видів собак, що може вказувати на полювання заради хутра та використання зубів людьми при обробці шкір.

У гумці також виявлено рослини, такі як омела, яка, за думкою вчених, може бути використана в медицині або для виробництва отрути для наконечників стріл. Аналіз ДНК в гумці надає унікальну картину життя мисливців-збирачів на західному узбережжі Скандинавії, вказуючи на різноманітність їхньої дієти та навіть можливість використання зубів для виготовлення інструментів та обробки шкір.

Читай також:

Фото:  Verner Alexandersen

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?
Історія Альберта Стівенса: найрадіоактивніша людина в історії, яка дивом вижила і прожила 79 років
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Життя в Північній Кореї: міфи російської пропаганди і правда про тортури, голод та експерименти над людьми
В Тихому океані, на глибині 4500 метрів, знайшли понад 100 нових видів раніше невідомих науці тварин
Читати більше