«Сам спалахує всередині порожньої печери»: хіміки створили «благодатний вогонь» і пояснили, як він виникає

Загублений світ
«Сам спалахує всередині порожньої печери»: хіміки створили «благодатний вогонь» і пояснили, як він виникає
Поширити в соціальних мережах:

Цей феномен, як стверджують священики, є виявом Божої благодаті…

Щороку, за тиждень перед Великоднем, сотні тисяч християн збираються в Єрусалимі, щоб стати свідками надзвичайного явища – вогню, який, за словами віруючих, сам по собі спалахує всередині порожньої печери. Цей феномен, як стверджують священики, є виявом Божої благодаті, але для деяких науковців це лише результат хімічних реакцій.

Першими цю дивовижну подію спостерігають священнослужителі. За їхніми словами, спочатку свічка сяє подібно лампі денного світла, а потім загоряється вогнем просто на очах. Кандидат психологічних наук та дослідник історії Валерій Бебик вважає, що це - лише відсутність раціонального пояснення призводить до висновку, що це подія, над якою стоїть Бог чи Пророк.

Хіміки ж мають свою точку зору на цю таємничу подію. Старший викладач кафедри технології неорганічних речовин КП ім. Ігоря Сікорського, Андрій Лапинський, переконаний, що вогонь може виникнути за допомогою хімічних реакцій. У своїй лабораторії він вдало відтворив «благодатний» вогонь, використавши йод, алюміній, воду та повітря (а саме – кисень).

«Якщо разом розтерти йод та алюміній, то утвориться суміш, яка здатна до самозапалення. В сухому вигляді ці речовини між собою діяти не будуть, а ось якщо додати кілька крапель води, то із суміші почне виділятися йод (з’явиться фіолетовий дим), а алюміній всередині почне горіти», - розповів науковець.

Неймовірно, але за словами хіміків, самозайматися можуть не лише предмети, але і люди! Шокуючі подробиці – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?
Історія Альберта Стівенса: найрадіоактивніша людина в історії, яка дивом вижила і прожила 79 років
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Життя в Північній Кореї: міфи російської пропаганди і правда про тортури, голод та експерименти над людьми
В Тихому океані, на глибині 4500 метрів, знайшли понад 100 нових видів раніше невідомих науці тварин
Читати більше