Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Кремль понизив суровікіна та повернув герасимова: у російському командуванні почався переділ влади

Гроші
Кремль понизив суровікіна та повернув герасимова: у російському командуванні почався переділ влади
Поширити в соціальних мережах:

Суровікін міг стати загрозою…

Нещодавно міністр оборони рф сергій шойгу понизив генерала сергія суровікіна: протягом трьох останніх місяців він був командувачем об'єднаного угрупування військ рф в Україні. Тепер же на цю посаду знову призначено начальника генштабу рф валерія герасимова, а суровікін став лише його заступником.

Офіційна версія кадрових змін— «розширення кола розв'язуваних завдань» та необхідність «тіснішої взаємодії між окремими частинами армії», заявили в міноборони. Неофіційна версія — переділ влади у російському командуванні, пише BILD.

Той період, що суровікін провів на посаді командувача об'єднаного угрупування військ рф в Україні, явно позначився на його статусі. Генерал не лише заручився довірою з боку пропагандистських російських ЗМІ, а й отримав прямий доступ до президента рф володимира путіна. До цього такий привілей мали лише дві особи з російської військової еліти: міністр оборони сергій шойгу та начальник генштабу валерій герасимов. Для цього дуету суровікін міг стати загрозою, оскільки він вважався фаворитом у засновника пвк «вагнер» євгена пригожина. А ось на міноборони останній неодноразово обрушувався із критикою через військові поразки російської армії в Україні. На цьому фоні засновник пвк «вагнер» намагався позиціонувати себе ефективним воєначальником, зокрема у боях за Соледар та Бахмут.

Таким чином, призначення герасимова на посаду командувача військ рф в Україні може послабити вплив пригожина, але при цьому зміцнити позиції міноборони, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Вони зазначають, що підвищенням герасимова і зниженням суровікіна путін дав чіткий сигнал: кремль продовжує спиратися на традиційні силові структури і рішуче виступає проти альтернативних центрів сили, таких як вагнерівці або кадировці.

Інший американський експерт, співробітник аналітичного центру Rand Corporation Дара Массікот вважає шойгу та герасимова тимчасовими переможцями у цій боротьбі за владу. Посилення їхніх позицій не може бути виправданим у військовому відношенні, переконаний аналітик.

«Їх командування було настільки недбалим, що в будь-якій нормальній системі це мало стати підставою для зняття з посади», - пояснює експерт.

Він зазначає, що і начальник генштабу, і голова міноборони довірилися провальному військовому плану путіна і «тримали свої війська у невіданні», тому як герасимов, так і шойгу відповідають за «величезні втрати» російської армії на фронті.

Втім, суровікін також має довгий список промахів, за які він як колишній командувач військами рф в Україні несе відповідальність. По-перше, атаки армії рф на українську інфраструктуру хоч і завдали серйозної шкоди, але не призвели до повного краху енергетичної системи в країні. По-друге, російські солдати, які воювали під командуванням суровікіна, часто скаржилися на брак спорядження та обмундирування. Останньою краплею став ракетний удар ЗСУ по Макіївці, внаслідок якого у новорічну ніч загинули, за різними даними, від кількох десятків до кількох сотень російських мобілізованих.

Що про нові кадрові зміни у генералітеті рф каже Україна – дивись просто зараз:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Ще 850 загарбників відправляться додому в рф у пакетах: бойові втрати ворога станом на 31 січня
Як у СРСР: навіщо до російських шкіл повертають військову підготовку?
Як у СРСР: навіщо до російських шкіл повертають військову підготовку?

З вересня 2023 року діти рф вивчатимуть «Основи безпеки життєдіяльності»…

Вступ до НАТО на стопі: у антитурецької акції зі спаленням Корану в Стокгольмі російське коріння
Вступ до НАТО на стопі: у антитурецької акції зі спаленням Корану в Стокгольмі російське коріння

Прояв релігійної нетерпимості поставив під загрозу приєднання країни до Альянсу…

Загадкові зникнення та незрозумілі падіння літаків: на планеті існують точки, які можуть вплинути на хід польоту лайнерів
Президентом Чехії став Петро Павло: цікаві факти про нового лідера чехів та як він може вплинути на війну в Україні
Навколо Землі існує глобальне інформаційне поле – ноосфера, яке зберігає у собі всі думки та винаходи людства
Навколо Землі існує глобальне інформаційне поле – ноосфера, яке зберігає у собі всі думки та винаходи людства

Тема контактів із Всесвітом вже давно стала предметом наукових досліджень…

Читати більше