Психологічна травма, зокрема посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), залишає незабутні сліди на людській психіці. Дослідники часто порівнюють цей процес із сейсмічним землетрусом у житті людини. Ми схильні керуватися своїм уявленням про контроль і стабільність, але травматичні події можуть повністю зруйнувати наш світогляд.
В момент зіткнення з небезпекою людський організм починає реагувати на загрозу потужним викидом гормонів, зокрема адреналіну, що перебудовує його роботу для виживання.
«Активізуються захисні механізми, які допомагають людині вижити в цьому всьому. Звісно підвищується гормональний фон, є дуже високий рівень адреналіну», - розповів кризовий психолог, психотерапевт Артем Доронін.
Петро «Стоун» Волощенко, український військовослужбовець і мандрівник, став на захист України після початку повномасштабного вторгнення росії. Він побував у 140 країнах, зокрема в 20 вкрай небезпечних, але навіть його досвід не підготував до того, що чекало його на полі бою.
«Я був чотири місяці в Бахмуті, кожен день під обстрілами. Постійне недосипання, поранені і загиблі товариші. Все це я пропускав через себе, і врешті-решт замкнувся», – зізнається захисник України.
ПТСР – це не просто наслідок стресу, це виклик для всього організму. Після подібних подій людина змушена збудувати своє життя заново, відмовляючись від старих стереотипів і світогляду. І хоча цей шлях важкий, іноді нові сенси в житті виявляються кращими за попередні.
Але, навіть коли загроза минула, наш мозок може продовжувати відчувати небезпеку. Чому так відбувається і як це подолати, дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Танцюрист на протезах: історія українського героя, який підкорив Сару Джессіку Паркер та Каліфорнію
- Життя після втрати кінцівок: як фотограф Джайлз Дьюлі документує війну в Україну після власної трагедії?
- Творчість після тортур: як ПТСР став поштовхом для найвідомішої фотографині Гуцульщини Параски Горицвіт?