Унікальна система навігації для керування безпілотниками розроблена українськими фахівцями компанії Bavovna.ai, надає дронам можливість працювати ефективно на полі бою навіть у ситуаціях активного використання ворогом засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Система, яка базується на технології Sensor Fusion, дозволяє дронам отримувати та обробляти інформацію з різних сенсорів, що дозволяє їм тримати визначений курс і уникати впливу РЕБ. Максим Прасолов, співзасновник Bavovna.ai, пояснює, що ця система компенсує відхилення від траєкторії, роблячи дрони практично невразливими до ворожих атак.
Ключовим елементом є невеликий підвісний блок вагою менше кілограма, який дозволяє дронам автономно орієнтуватися на місцевості, коригувати курс та обходити перешкоди.
«Це інерційна навігація, яка здатна працювати в умовах дуже агресивного впливу засобів радіелектронної боротьби, - каже Максим Прасолов – Тобто, невеликий літак, або коптер з встановленою системою може працювати там, де GPS, наприклад, недоступний взагалі».
Унікальність системи полягає у використанні кардіобраслету, як основи для управління. Команда Bavovna.ai розробляла технологію моніторингу серцевої діяльності та кров'яного тиску ще до війни в Україні, яку розпочала росія, і саме ці дані використовуються сьогодні для навігації дронів.
Ідея системи настільки вразила американських партнерів, що Міністерство оборони Сполучених Штатів вирішило вкласти кошти у цей проєкт. Перспективи застосування подібних технологій на фронті вважаються фантастичними, і Міністерство оборони США добре розуміє це.
Більше подробиць про цікаві розробки українців дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Місто, яке населяють рептилоїди: на Землі можуть бути таємничі підземелля із загадковими істотами?
- Легенди про драконів можуть мати цілком реальне підґрунтя: доказ тому – рештки створіння, знайдені у 1972 році
- Квітковий митець Луцька: рекордсмен Книги рекордів України понад чверть століття засіває місто тисячами чорнобривців