Кардіобраслет, як основа управління БПЛА: українська розробка навігації дронів вразила Міністерство оборони США

Загублений світ
Кардіобраслет, як основа управління БПЛА: українська розробка навігації дронів вразила Міністерство оборони США
Поширити в соціальних мережах:

Українські розробники змінюють правила гри на полі бою…

Унікальна система навігації для керування безпілотниками розроблена українськими фахівцями компанії Bavovna.ai, надає дронам можливість працювати ефективно на полі бою навіть у ситуаціях активного використання ворогом засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Система, яка базується на технології Sensor Fusion, дозволяє дронам отримувати та обробляти інформацію з різних сенсорів, що дозволяє їм тримати визначений курс і уникати впливу РЕБ. Максим Прасолов, співзасновник Bavovna.ai, пояснює, що ця система компенсує відхилення від траєкторії, роблячи дрони практично невразливими до ворожих атак.

Ключовим елементом є невеликий підвісний блок вагою менше кілограма, який дозволяє дронам автономно орієнтуватися на місцевості, коригувати курс та обходити перешкоди.

«Це інерційна навігація, яка здатна працювати в умовах дуже агресивного впливу засобів радіелектронної боротьби, - каже Максим Прасолов – Тобто, невеликий літак, або коптер з встановленою системою може працювати там, де GPS, наприклад, недоступний взагалі».

Унікальність системи полягає у використанні кардіобраслету, як основи для управління. Команда Bavovna.ai розробляла технологію моніторингу серцевої діяльності та кров'яного тиску ще до війни в Україні, яку розпочала росія, і саме ці дані використовуються сьогодні для навігації дронів.

Ідея системи настільки вразила американських партнерів, що Міністерство оборони Сполучених Штатів вирішило вкласти кошти у цей проєкт. Перспективи застосування подібних технологій на фронті вважаються фантастичними, і Міністерство оборони США добре розуміє це.

Більше подробиць про цікаві розробки українців дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше