Золотий перстень, знайдений в місті Еммерлев на південно-західній Ютландії, відкриває двері до минулого, де еліта цього регіону, можливо, мала близькі зв'язки з великою європейською державою того часу - Королівством Франція, пише видання via.ritzau.dk.
Стародавню прикрасу випадково знайшов 39-річний Ларс Нільсен. За словами чоловіка, він був настільки схвильований і приголомшений, що ледве міг щось сказати:
«Зазвичай це не те, що характеризує мене, але, зробити таку унікальну і єдину в своєму роді знахідку – абсолютно сюрреалістично. Я дуже пишаюся тим, що можу зробити свій внесок у нашу спільну історію як на місцевому, так і на національному рівнях».
Золотий перстень, виготовлений із вражаючою майстерністю, не лише свідчить про вишуканий смак і багатство власника, але і має важливе історичне значення. Кірстін Поммергаард, інспектор Національного музею, підкреслює, що його конструкція вказує на зв'язок з Меровінгами – першою династією франкських королів історія Франції.
«Це унікальне знахідка, яка розкриває не лише історію місцевої еліти, але й встановлює зв'язок між скандинавськими землями та великими центрами влади в Європі», - зазначає вона.
Неабияке хвилювання викликає також те, що перстень був знайдений поруч з іншими артефактами, які підтверджують контакти з територією Меровінгів, а також із скандинавськими та фрізькими культурами. Дослідники підкреслюють, що це відкриття дає новий погляд на історію регіону, показуючи, що Ютландія мала значний вплив і спілкувалася з важливими центрами влади в Європі.
«Це свідчить про те, що наш регіон був важливим гравцем у політичних та торговельних відносинах того часу, і ми маємо ще багато вивчати про його роль в історії», - підсумовує Андерс Гартвіг, музейний інспектор у музеї Sønderjylland.
Для довідки:
Ютландія – це півострів в Європі, який розділяє Балтійське та Північне моря. Площа близько 40 000 км2. Північна частина півострова належить Данії, південна – Німеччини.
Читай також:
- Російські хакери за місяць до повномасштабного вторгнення викрали особисті данні мільйонів українців
- Де шукати віддалену роботу. ТОП 5 порталів
- «Це не ми, вони самі»: чому протягом 10-ти років росія виправдовує обстріли мирних міст України цими двома фейками?
Фото: національний музей Sønderjylland