Світ мистецтва, сповнений величі та натхнення, приховує й темні сторони.
Однією з найпідступніших і найпоширеніших є проблема підробок. І це не просто імітація, а ціла індустрія, що генерує мільйони доларів щорічно. Купити підробку може будь-хто, навіть найпристрасніші поціновувач мистецтва. Своїм досвідом із «Загубленим світом» поділився відомий телеведучий та актор Олексій Суханов. Він багато років колекціонує картини українських та зарубіжних художників та навіть косплеїть відомі мистецькі твори.
«Моя колекція – це флюорографія, якщо хочете, не тільки мого бачення світу, а ще й настрою в кожному конкретному періоді часу. Це дійсно відображає мій стан, мою філософію, моє життя», - зізнався Олексій Суханов.
Проте, як виявилося, шлях у світ колекціонування мистецтва може бути вельми тернистим, і навіть зірки не застраховані від неприємних сюрпризів, таких як підробки картин. Історія колекції зірки, як не дивно, розпочалася саме з підробки.
«Арт-ринок – це велика омана. Вас можуть надурити на кожному кроці», – зізнається телеведучий.
Свій перший гіркий досвід він отримав в Італії, придбавши два малюнки, які видавалися за роботи французького режисера, письменника та драматурга Жана Кокто.
«Завжди, коли я на них дивлюся, то кажу собі: «Як я міг це купити?» Ну очевидно ж, що це підробка». – розповідає Олексій – Там доволі майстерно скопійовані знамениті лінії Кокто та його особливий підпис».
Цей випадок став для нього важливим уроком і змусив із більшою обережністю ставитися до пропозицій на арт-ринку. Найбільш резонансна історія, пов'язана з підробками в мистецтві, трапилася з Олексієм Сухановим, коли йому запропонували придбати декілька малюнків видатного українського художника Олександра Богомазова, ім’я якого викликає трепет у серці будь-якого колекціонера. Він був представником світового авангарду та одним із теоретиків кубофутуризму.
«Він оголосив простий квадрат довершеною мистецькою формою за рік до того, як Казимир Малевич створив свій всесвітньо відомий «Чорний квадрат». Отримати роботи Богомазова – мрія багатьох», - розповів Олексій Суханов.
Однак, незважаючи на привабливість пропозиції, в Олексія Суханова закралися підозри щодо автентичності малюнків. І зрештою телеведучий не наважився купити роботи сумнівного походження. Але він навіть не уявляв, що невдовзі йому доведеться знову їх побачити.
«Була виставка робіт Богомазова в Національному художньому музеї. І я побачив ці малюнки там! Ось у такий спосіб іноді вкрай сумнівні, підозрілі картини чи малюнки проходять «хімчистку» і потрапляють як оригінали. Хоча у мене великі сумніви в тому, що це оригінали, тому що жодних документів не було», – з гіркотою констатує Суханов.
Чи замислювалися ви, скільки підробок може бути у приватних та навіть музейних колекціях? Більше про це – у проєкті «Загублений світ» просто зараз:
Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!
Читай також: