Йому 30 млн років і він вбив динозаврів: вченим вдалося воскресити давно зниклий вірус

Загублений світ
Йому 30 млн років і він вбив динозаврів: вченим вдалося воскресити давно зниклий вірус
Поширити в соціальних мережах:

Чи може ця подія загрожувати людству?..

Вчені здійснили вражаючий науковий прорив, відновивши вірус виду Horsepox, який існував більше 30 мільйонів років тому. Вважається, що цей вірус, відомий своєю смертоносною силою, свого часу вбив динозаврів та мамонтів. Але, якщо він такий небезпечний, навіщо науковці його воскресили?

Згідно з офіційними повідомленнями, дослідники провели повне відновлення оригінального геному вірусу за допомогою штучно-синтезованих ДНК і планують використовувати Horsepox для розробки персоналізованих ліків від раку. Ця нова технологія передбачає вирощування індивідуальних штамів лікувального вірусу для кожного пацієнта, що відкриває нові перспективи у медичній та фармакологічній галузях.

Проте, разом з потенційними перевагами використання цього вірусу з'являється і серйозна загроза. Експерти попереджають про можливість використання цієї технології для створення небезпечних штамів вірусів, які можуть бути використані як зброя.

«Біологічна зброя не має кордонів і ті, хто її розповсюджують також можуть захворіти. Вона, як і хімічна зброя, дуже небезпечні з точки зору ураження генетичного фонду нації», - розповів історик Валерій Бебик.

Ця тема особливо актуальна, оскільки біологічна зброя, подібно до хімічної, не має кордонів і може стати серйозною загрозою для всього світу. Біологічну зброю вже використовують у світі.

Про такі випадки дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше