Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Як Святий Миколай став Санта Клаусом, та чому саме червоний кожух закріпився за його образом?

Загублений світ
Як Святий Миколай став Санта Клаусом, та чому саме червоний кожух закріпився за його образом?
Поширити в соціальних мережах:

У світі є чимало людей, що вірять у новорічні та різдвяні дива...

Своєю появою Санта Клаус зобов’язаний реально існуючі людині – святителю Миколаю, єпископу Мирлікійському. Залишки його резиденції розташовані на території сучасної Туреччини.

Лише у 1922 році Святий Миколай став Санта Клаусом. Сталося це в Америці. Існує думка, що сучасний образ цього новорічного дідуся створила компанія-виробник відомого у всьому світі газованого напою. Однак, все почалося з поезії, яку написав американський письменник Клемент Кларк Мур. Твір настільки полюбився читачам, що згодом став популярним на весь світ. Клемент Мур позбавив Миколая вбрання архієпископа і величі християнського святого, та перетворив його на веселого старого, який не судить, а лише дарує подарунки та проникає в будинки через димар.

Невдовзі художник Томас Наст створив ілюстрації до цього твору та створив образ Санта Клауса. Він одягнув його в коричневий хутряний кожух. Але видавці дитячих книжок не були педантичними щодо кольору, і костюм частенько мав червонуватий відтінок. А з часом Санта остаточно став власником червоного вбрання, воно більше полюбилося малечі та дорослим.

З Санта Клаусом пов’язано чимало і кумедних випадків.

Так, у 1955 році одна з американських компаній розмістила оголошення в газеті із пропозицією телефонувати Санта Клаусу та загадувати бажання. Але замість свого номера, вони випадково розмістили контакт гарячої лінії голови командування континентальної протиповітряної оборони США. Кількість дзвінків від дітей була просто нескінченною. Оператор центру вирішив підіграти дітям і розповідав, де саме пересувається Санта на своїх оленях.

А в Центральному парку Нью-Йорка взагалі вдалося відзняти дивний об’єкт, що пролітав у небі – очевидці переконували, що то були санчата Санта Клауса. Як то могло трапитися не знають і нині. Цікавинки про Санта Клауса та Новий рік дивися у сюжеті програми «Загублений світ»

Також не пропустищопонеділка о 17:00 на телеканалі 2+2 нові випуски інформаційно-розважального проєкту «Загублений світ», присвячений війні в Україні, ключовим подіям, що вже змінили її хід та у нас на очах змінюють весь світ, і людям, які роблять нереальне заради нашої перемоги.

Дивися також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Антирейтинг авто: які з машин стали найбільшим розчаруванням своїх власників?
Путін підписав закон про дозвіл вживання наркотиків в армії рф: що це – нові схеми заробітку кремля чи контроль гарматного м'яса?
Актриса Ірина Мак: «Не думала, що зйомки «Я – Надії» розпочнуться раніше, аніж закінчиться війна»
У шість років вона ховалася від німецьких фашистів, а у 83 – від російських: як історія незламної пенсіонерки з Київщини надихнула мільйони українців
1030 російських солдатів минулої доби відправились на «концерт кобзона»: бойові втрати ворога станом на 7 лютого
Науково доведено! Український богатир Ілля Муромець зробив свої перші кроки у 33 роки, а до цього був паралізований
Читати більше