Коли військові технології перетворюються на суспільне благо…
Війна у В'єтнамі – один із наймасштабніших та кривавих збройних конфліктів другої половини століття. Вона змусила американських науковців зосередитися на військових контрактах. Серед них був і талановитий хімік Гаррі Кувер, який винайшов супер-рідину ще під час Другої світової війни.
Спочатку, за допомогою речовини Кувера, військові планували створити приціли з пластику та термостійке покриття для ліхтарів кабін винищувачів. Однак пізніше її застосували у військовій медицині. Кувер відкрив, що ця речовина може ефективно запечатувати рани, зменшуючи кровотечу та ризик смерті від травм.
Медичне застосування супер-рідини Гаррі Кувера стало можливим завдяки його випробуванню на власній сім'ї. Кувер використав цю речовину, щоб заклеїти рану свого сина, коли той порізав собі палець. Цей випадок спонукав його до подальших досліджень, які в результаті призвели до створення добре відомого сьогодні суперклею.
Після введення на ринок він став незамінним інструментом для кожної родини. Суперклей використовується для ремонту різних предметів. Винахід Гаррі Кувера – це приклад того, як військові технології можуть бути перетворені на благо для суспільства. Його винахід не лише змінив медицину, а й вплинув на життя мільйонів людей по всьому світу.
Еволюція клею – від військового проєкту до масового продукту – принесла світу багато користі, а декого навіть надихнула на свої оригінальні творіння.
Більше подробиць дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Місто, яке населяють рептилоїди: на Землі можуть бути таємничі підземелля із загадковими істотами?
- Легенди про драконів можуть мати цілком реальне підґрунтя: доказ тому – рештки створіння, знайдені у 1972 році
- Квітковий митець Луцька: рекордсмен Книги рекордів України понад чверть століття засіває місто тисячами чорнобривців