Великий брат TikTok: як Китай збирає особисті дані мільярдів користувачів по всьому світу і навіщо це робить?

Загублений світ
Великий брат TikTok: як Китай збирає особисті дані мільярдів користувачів по всьому світу і навіщо це робить?
Поширити в соціальних мережах:

Зараз мережею користується більш ніж мільярд людей зі 150 країн світу…

У 2016 році Китай створив соціальну мережу ТіkTok, яка миттєво стала популярною майже у всіх країнах світу. Її аудиторія переважно підлітки, які створюють на платформі собі акаунт і знімають короткі 15-секнудні відеоролики, збираючи перегляди, та обмінюються повідомленнями. Проте мережа ТіkTok має дуже багато недоліків.

«Там з’явились дуже сильно токсичні, аб’юзерські та інформаційні технології, які не дають можливості розвитку мозку дитини, а навпаки його стагнують. Вони дають дуже спрощену інформацію», - каже психолог Віра Романова.

Зараз ТіkTok користується більш ніж мільярд людей зі 150 країн світу. Додаток використовує штучний інтелект для аналізу інтересів кожного користувача. Офіційно – для того, щоб підібрати контент, який підходить конкретній людині. Але експерти переконані – у такий спосіб Китай збирає данні про населення Землі і робить на кожного досьє.

«Ми користуємося різноманітними гаджетами, мобільними телевонами і скоро наш будинок буде настільки комп’ютеризованим, що ми будемо залежати від того, що виробляється у Китаї. Очевидно, що світ стане менш ліберальний і буде менше прав людини. Це великий виклик і велика загроза», - вважає політичний експерт Олександр Солонтай.

До 2030 року Китай планує досягти лідерства у сфері штучного інтелекту. А знаючи смаки і інтереси людей, КНР знайде індивідуальний спосіб маніпуляції для кожного мешканця планети. Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Читати більше