Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Велесова книга: що відомо про артефакт, який описує історію слов’ян ще за три тисячі років до прийняття християнства

Загублений світ
Велесова книга: що відомо про артефакт, який описує історію слов’ян ще за три тисячі років до прийняття християнства
Поширити в соціальних мережах:

Деякі історики твердять, ніби реліквію століттями переховували від ворогів українські кобзарі…

Дощечки із загадковими письменами було знайдено білогвардійським офіцером Алі Ізенбеком у 1919 році в маєтку Великий Бурлюк на Харківщині. Там ніби описується справжня історія слов’ян за три тисячі років до прийняття християнства. Полковник вивіз загадковий артефакт до Брюсселю, але після окупації Бельгії Гітлером оригінали дощечок безслідно зникли.

Історики твердять, що письмена Велесової книги неодноразово знаходили радянські археологи, але що з ними було далі - невідомо. Є й інша теорія. Вчений з Харкова Ігор Росоха доводить, ніби реліквію століттями переховували від ворогів українські кобзарі. Давні кобзарі – були закритою організацією, свого роду таємним Орденом, на кшталт Масонської ложі. У кобзарів так само існувало кілька рівнів посвяти. А доступ до таємних знань Велесової книги мали лише 12 обраних та голова усього козацького братства.

Окрім давньої історії Велесова книга нібито містить обряди та чаклунські заклинання слов’янських волхвів. Частина дослідників вважає ніби язичницька магія може наділити людину неймовірною силою та здатністю обертатися на хижих тварин. Можливе підтвердження цього команда проєкту «Загублений світ» кілька років тому знайшла у Запоріжжі, на території національного заповідника Хортиця, серед унікальних артефактів козацьких часів. Також познайомилися зі справжнім язичницьким волхвою Світовитом Пашником, який сам себе називає рідновіром. Вже багато років Світовит відроджує давню релігію слов’ян, і робить це за допомогою текстів Велесової книги.  

«Основне для нас - це Велесова книга. Бо вона найбільш широко дає уявлення, як наші предки молилися до різних богів, тому ми в своїх обрядах використовуємо молитви із Велесової книги», - каже волхв Світовит Пашник.

Як проводяться такі обряди? Більше про релігійні ритуали наших предків та про саму Велесову книгу – дізнайся у сюжеті програми «Загублений світ».

Також не пропустищопонеділка о 17:00 на телеканалі 2+2 нові випуски інформаційно-розважального проєкту «Загублений світ», присвячений війні в Україні, ключовим подіям, що вже змінили її хід та у нас на очах змінюють весь світ, і людям, які роблять нереальне заради нашої перемоги.

Дивися також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Антирейтинг авто: які з машин стали найбільшим розчаруванням своїх власників?
Путін підписав закон про дозвіл вживання наркотиків в армії рф: що це – нові схеми заробітку кремля чи контроль гарматного м'яса?
Актриса Ірина Мак: «Не думала, що зйомки «Я – Надії» розпочнуться раніше, аніж закінчиться війна»
У шість років вона ховалася від німецьких фашистів, а у 83 – від російських: як історія незламної пенсіонерки з Київщини надихнула мільйони українців
1030 російських солдатів минулої доби відправились на «концерт кобзона»: бойові втрати ворога станом на 7 лютого
Науково доведено! Український богатир Ілля Муромець зробив свої перші кроки у 33 роки, а до цього був паралізований
Читати більше