Переважно це траплялося під час авіакатастроф в океанні…
У 2018 році світ дізнався про втрачену у кризі Гренландії ядерну бомбу. Інформацію розсекретили через сорок років після падіння літака. Американський бомбардувальник Б-52, який ніс чотири ядерні заряди, розбився об кригу. Знайти та знешкодити вдалося лише три заряди, четвертий – загубився в океані.
Всього оборонний департамент США офіційно визнав втрату одинадцяти ядерних бомб. Разом Штати та СРСР за часи «холодної» війни загубили пів сотні боєголовок. Переважно під час авіакатастроф в океанні. У 50-х роках літакам часто бракувало пального для перетину Атлантики, і вони з екіпажами гинули у хвилях. Схожа доля спіткала і декілька субмарин.
Один з американських підводних човнів із ядерною зброєю лежить неподалік від узбережжя Азорських островів. А у Північній Атлантиці затонула радянська атомна субмарина «Комсомолець», на якій було дві торпеди з ядерними боєголовками. Через великі глибини підняти човни та їхні небезпечні вантажі не вдалося. Тож, вони лишаються смертельно небезпечними подарунками для прийдешніх поколінь.
Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: