Багато давніх грецьких міфів мають під собою реальні основи…
Археологи й історики стверджують, що багато давніх грецьких міфів мають під собою реальні основи. Однією з таких історій є легенда про Мінотавра, монстра з головою бика, якого, за переказами, замкнули у складному лабіринті, створеному геніальним майстром Дедалом. Саме в цей лабіринт, розташований на острові Крит, кожного року афіняни змушені були відправляти сімох юнаків і сімох дівчат.
Проте реальний Критський палац у Кносі, хоч і має складну архітектуру, не містить підземного лабіринту. Замість цього археологи натрапили на цікаві свідчення, які могли стати джерелом міфу. Справа в тому, що Крит завжди був регіоном, схильним до сильних землетрусів. У 2014 році острів здригався понад 1300 разів, а в 2021 році поштовхи перевищували шість балів, спричинивши значні руйнування, включаючи стародавні споруди.
Саме такі природні катастрофи могли стати основою для образу Мінотавра: за переказами, ревіння монстра було таким гучним, що «здригався весь світ». Це опис дуже схоже на те, що відчували стародавні мінойці під час сильних землетрусів. Давні греки вірили, що мінойці розлютили олімпійських богів, і ті наслали на острів свою кару, що сталося, за приблизними підрахунками, близько 1600 року до нашої ери.
Потужний флот, розвинені ремесла і писемність мінойців робили їхню цивілізацію однією з найвпливовіших на той час, і тому інші народи, які контактували з мінойцями, захоплювалися їхніми знаннями. Це захоплення, можливо, і стало основою для створення численних міфів про таємничий острів, його лабіринти і міфічного мінотавра.
Більше подробиць про це дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: