Ракета змінила життя, але не зламала дух: 7-річна гімнастка, втративши ніжку, не припинила займатися спортом

Загублений світ
Ракета змінила життя, але не зламала дух: 7-річна гімнастка, втративши ніжку, не припинила займатися спортом
Поширити в соціальних мережах:

Ворожий обстріл міг стати кінцем не лише її спортивної кар'єри, але й життя...

Символом української непереможності стала семирічна гімнастка Саша Паскаль, яка в травні 2022 року потрапила під ворожий ракетний обстріл, який вщент зруйнував її будинок. Ця російська атака могла стати кінцем не лише її спортивної кар'єри, але й життя.

«Вона два тижні не приходила до тями. Ми не знали, що на нас чекає. Кожна хвилина була, як година. Ми дуже молилися. Всі молилися. Вся Одеса молилася», - згадує бабуся Саші.

Дівчинка отримала важкі травми рук і ніг.

«Їй притиснуло ногу плитою. Хлопці допомогли підняти плиту, поклали її на дошки, а потім в машину», - розповіла мама маленької українки Марія Паскаль.

Лікарям довелося ампутувати ногу дівчинки, але навіть це не зупинило бажання Саші займатися улюбленою гімнастикою. За вісім місяців вона повернулася до тренувань, приголомшивши не лише лікарів, але й свого тренера.

«Ви не бачили її очі. Коли вона прийшла, їй неможливо було відмовити», - розповіла заслужена тренерка України з гімнастики Інга Ковальчук.

Для того щоб Саша могла повноцінно займатися гімнастикою, їй встановили спеціальну карбонову стопу. Дівчинка майстерно опанувала всі рухи, які виконують її подруги-гімнастки.

«Прогрес мене навіть інколи лякає. Я її навіть зупиняю. Це реально показник нашої української сили духу та волі. Щоб не трапилось, ми піднімаємо свій ніс і йдемо вперед», - говорить тренер.

Саша вже здобула свою першу перемогу у рідному Чорноморську. Під час виступу оплески в залі не вщухали. Юна гімнастка активно росте, і кожного року їй потрібен новий протез, вартість якого перевищує п’ять тисяч доларів. Кошти допомогла зібрати маленька японська зірка Міраї.

«Я побачила Сашу і була вражена. Я одразу схотіла познайомитися з нею», - розповіла дівчинка.

Міраї виходила на вулиці Осаки та Токіо з плакатами. Зібрані гроші вона власноруч передала Саші. Цей вчинок став свідченням про щирість та підтримку, яку можуть надавати люди один одному.

Більше про незламних українців та їхні неймовірні подвиги, дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше