Лікарі підкреслюють, що ПТСР можна подолати…
Вiйна, яку розв'язала росія проти України, принесла не лише фізичні руйнування, а й глибокі психологічні травми. І хоча зазвичай посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) асоціюється з вiйськовими, значна кількість цивільних також стикається з цим невидимим ворогом.
За оцінками фахівців, кожен четвертий житель України страждає на ПТСР через вiйну. Цей розлад є реакцією на сильні стресові події, особливо коли людина опиняється на межі смерті чи стає свідком насильства.
Психотерапевти називають ПТСР «невидимими пораненнями». За словами спеціалістів, симптоми можуть проявлятися у вигляді головних болів, запаморочення, нестабільності тиску, проблем зі слухом та зором. Люди скаржаться на зниження пам'яті та концентрації уваги, що ускладнює виконання повсякденних справ. Часто цивільні не відразу розпізнають у себе психологічну травму, проте її вплив може бути не менш серйозним, ніж фізичні поранення.
Проте існує надія. Лікарі підкреслюють, що ПТСР можна подолати. Одним із ефективних методів реабілітації є спорт.
«Коли людина стикається з певними випробуваннями, їй потрібно знайти ресурс. Спорт є великим ресурсом. Його вплив на психічне здоров'я є доведений», - розповів психотерапевт Олег Романчук.
Регулярні заняття спортом допомагають зменшити тривожність, покращити настрій і загальний психічний стан людини.
«Наше тіло – як машина. Якщо довго не користуватися автомобілем, він ламається. Так само і наше тіло потребує регулярного фізичного навантаження, щоб функціонувати правильно», - каже кризовий психолог Артем Доронін.
Українці, які зараз живуть під обстрілами, з втратою близьких та руйнуванням рідних місць, стикаються з неймовірним емоційним тягарем. Однак, підтримка один одного, збереження активного способу життя та звернення до фахівців може стати ключем до подолання цих невидимих ран.
Більше про ПТСР, його прояви і наслідки на наше життя, дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Танцюрист на протезах: історія українського героя, який підкорив Сару Джессіку Паркер та Каліфорнію
- Життя після втрати кінцівок: як фотограф Джайлз Дьюлі документує війну в Україну після власної трагедії?
- Творчість після тортур: як ПТСР став поштовхом для найвідомішої фотографині Гуцульщини Параски Горицвіт?