Радянська влада засипала місце трагедії єврейського народу відходами …
У повоєнний період СРСР намагався зміцнити свій вплив на Близькому Сході, зробивши Ізраїль своїм сателітом. Однак Ізраїль обрав інший шлях, зблизившись зі США. Такий поворот подій розлютив Сталіна. Щоб покарати ізраїльтян, у СРСР розпочалися масштабні репресії проти євреїв. Їх звільняли з роботи, виключали з університетів, а їхні сім'ї зазнавали цькування.
Одним із інструментів цієї помсти став і Бабин Яр – місце, де спочивають десятки тисяч невинних жертв нацистського терору, і яке стало сакральним для євреїв. У 1950 році виконавчий орган Київської міської ради ухвалив скандальне рішення №582 про «заповнення Бабиного Яру відходами цегельних заводів, щоб влаштувати там радянський парк розваг».
Засипаючи Бабин Яр відходами, радянська влада прагнула знищити місце, яке стало символом єврейського страждання і нагадуванням про злочини нацизму. Це було цинічним і жорстоким вчинком, який свідчив про повну відсутність поваги до людського життя і пам'яті.
«Нацисти розстріляла, а комуністи просто вирішили сплюндрувати пам'ять загиблих людей», - зазначив кандидат політичних наук Андрій Дацюк.
Однак дії радянської влади у Бабиному Яру мали непередбачувані наслідки. Неякісно побудована гребля не витримала тиску величезної маси багнюки і прорвалася. У результаті стався масштабний зсув, який поховав під собою цілі квартали Києва. Цю трагедію назвали «Куренівською».
Більше про неї дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Дивись більше цікавих випусків інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ» щодня на 2+2.
Читай також: