Там немає ані рослинності, ані води, лише застигла лава…
Ілон Маск недарма обрав саме Марс другим домом для людства. Адже, незважаючи на те, що вночі температура там падає до -120°C, на Червоній планеті достатньо вуглекислого газу, води та корисних копалин. А це означає, що там можна виробити скільки завгодно енергії та повітря для людського поселення.
Найймовірніше місце для посадки на Марсі людей – долина Марінер. Тут розташована найбільша у Сонячній системі система каньйонів. На ній помітно тепліше і вологіше ніж на решті планети, тому це ідеальне місце для заснування марсіанської колонії. Але чи витримають екстремальні умови Червоної планети самі колоністи?
Щоб з’ясувати це, НАСА заснувало марсіанську колонію на Землі. Вона розташована на північному схилі колосального вулкану Мауна Лоа, що вкриває половину острова Гаваї. На висоті 2,5 км над рівнем моря немає ані рослинності, ані води, лише застигла лава – саме те, що побачать перші поселенці на Марсі.
Команда із шести людей мала провести там рік у цілковитій ізоляції, живучи у спеціальному комплексі на сплячому вулкані Мауна Лоа. Розмір купола – усього 11 метрів у діаметрі і 6 метрів заввишки.
«Головне завдання місії – протестувати якомога більше технологій та розробок, необхідних для реальної колонії: скафандри, ровери, системи зв’язку та інше життєво-важливе обладнання», - розповіла член групи проєкту HI-SEAS Міхаела Мусілова.
Як проходила місія – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Побував у самому пеклі війни: чемпіон з кікбоксингу Роман Щербатюк відмовився від змагань у Польщі і поїхав в Попасну
- «Загублений світ» розкаже про подвиги українських військових і цивільних медиків
- Єгипетські піраміди – усипальниці московських царів: як російські автори нової хронології фальсифікують світову історію?