Легенда луганського опору: український партизан Володимир Жемчугов втратив кисті й рік зазнавав тортур

Загублений світ
Легенда луганського опору: український партизан Володимир Жемчугов втратив кисті й рік зазнавав тортур
Поширити в соціальних мережах:

Він з товаришами здійснив багато успішних диверсійних операцій…

Луганчанин Володимир Жемчугов став відомим своєю відвагою та рішучістю в боротьбі проти російських окупантів. Він провів роки на передовій, координуючи диверсійні операції та бойові дії з іншими партизанами. До 2014 року чоловік працював, подорожував та просто насолоджувався життям. Але коли росіяни вторглись в Україну і буквально прийшли в його дім, він вирішив приєднатися до українських партизан. На той час у всій Луганській області нараховувалося близько 70 людей руху опору.

«В середині 2015 року я спланував та провів операцію в Луганській області, яка нанесла багатомільйонні збитки рф», - згадує Володимир Жемчугов.

З того часу його навички диверсанта і відмінний стратегічний розум допомогли йому та його товаришам здійснити багато успішних операцій в боротьбі за контроль над територією. Проте одного разу сталося жахливе.

Під час виконання надважливого завдання на одному з покинутих військових аеродромів на території Луганської області, де Володимир мав перешкодити російським окупантам встановити аеродром, партизан наступив на розтяжку. В результаті вибуху чоловікові відірвало кисті рук і пошкодило обличчя. Окупанти доставили його до лікарні і зрозуміли, що він працює на Україну. Після нетривалої реабілітації Володимира чекало чергове пекло – катівні росіян.

«Брали пістолет і приставля6ли мені до скроні. Прив’язували залізний дріт до рук, тягнули і казали, що зараз будуть бити струмом. Кололи руку голкою і казали, що заразили віспою, і що у мене є година усе розповісти, інакше я помру у страшних муках. Вони хотіли, щоб я їм розповів про усіх від кого отримував накази, але я нікого не назвав», - згадує ветеран ГУР Володимир Жемчугов.

Лише через 11 місяців фсб вирішило обміняти Володимира на двох офіцерів СБУ, що зрадили присязі. Але чому росіяни так вчинили? Як Володимир навчався партизанити і до чого тут чеченці? А також – чим зараз займається легенда луганського спротиву?

Подробиці дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Забута історія: перший прапор України на Донбасі з’явився у 1918 році після війни УНР та більшовиків
Ракета «Нептун», яка потопила крейсер «Москва», тепер має нову потужністю та дальність
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b

Ця планета знаходиться за межами Сонячною системою…

Луцьк випередив Ілона Маска: перша українська електровантажівка підкорює ринок
Українська душа Донбасу: правда, яку приховують і яка нищівна для російської пропаганди
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві

А також розповість, звідки насправді походить традиція української державності…

Читати більше