Найбільш поширеним методом здобуття зізнання були…
Хто б міг подумати, що коріння сучасної детективної роботи сягають далеких часів Київської Русі? Саме тоді з’явилися перші спроби організованого розслідування злочинів. Проте методи, які використовувалися для з’ясування правди, сьогодні можуть шокувати.
Як розповідає завідувачка Кафедри кримінального процесу НАВС Оксана Хабло, у «Руській правді» чітко прописано роль перших слідчих. Найбільш поширеним методом здобуття зізнання були тортури.
«Особу вкидали у воду... якщо вона випливає, вона винувата», – цитує історичний документ дослідниця.
І це далеко не єдиний приклад жорстоких методів, які застосовувалися для розкриття злочинів.
Навіть коли людство зробило значний крок вперед, винайшовши паровий двигун і підводний човен, тортури залишалися офіційним методом допиту. Так, у 1760 році «Київський полковий суд постановив допитати злодія з тортурами за крадіжку коня».
Здавалося б, з появою професійних жандармів і таємної поліції ситуація мала б змінитися. Однак і тут не обходилося без зловживань.
«Судді часто приймали рішення не на основі доказів, а під впливом різних факторів», - зазначила Оксана Хабло.
А як працюють сучасні Шерлоки з різних куточків планети, дивись у випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Не пропусти! Щопонеділка одразу ДВА нових випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє. Дивись прем’єри о 15:10 та 16:15 на телеканалі 2+2!
Дивись також: