Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Кліматична катастрофа: Європа шокуюче стрімко перетворюється на величезну пустелю, схожу на Сахару

Загублений світ
Кліматична катастрофа: Європа шокуюче стрімко перетворюється на величезну пустелю, схожу на Сахару
Поширити в соціальних мережах:

За даними досліджень, зона тропіків невпинно розширюється…

Зміни клімату вже наближаються швидше, ніж ми очікували, і їхні наслідки можуть бути катастрофічними. Дослідження американських вчених, опубліковані в авторитетному науковому журналі ще у 2005 році, свідчать про небачені зрушення в тропічних зонах планети.

За даними цих досліджень, зона тропіків, яка колись була притаманна переважно Латинській Америці та Африці, невпинно розширюється. Раніше тропічна зона досягала Єгипту та країн Перської затоки, але сьогодні вона вже дісталася Стамбулу. І найближчими десятиліттями тропіки можуть дістатися до таких міст, як Париж, Київ та Пекін.

Ця трансформація призведе до різкого зменшення зелених зон у Європі та Євразії, які перетворяться на величезну пустелю, схожу на Сахару.

«Колись дуже давно пустеля не була пустелею в Африці. Там теж розцвітали сади. Теж саме у майбутньому може статися і з Україною, – каже еколог Володимир Борейко. – Те, що ми не знаходимося в Африці, не означає, що Африка не прийде до нас».

Крім того, такий сценарій призведе до вимирання тварин, рослин та головне – до нестачі питної води. Експерт з питань адаптації до зміни клімату, Надія Артем'єва, зауважує, що прогнози кліматологів раніше передбачали такі зміни на середину століття або навіть до ХХІ століття. Але реальність виявилася набагато загрозливішою, і ми спостерігаємо ці зрушення вже зараз.

Проблема нестачі води є однією з найсерйозніших наслідків цих змін. За підрахунками експертів ООН, вже сьогодні близько мільярда людей в регіонах, таких як Африка, Середня Азія, Китай, Індія та Близький Схід, стикаються з нестачею води. Але наступні 10 років можуть призвести до того, що ця цифра перевищить 3 мільярда, що становитиме практично половину населення Землі.

Відсутність питної води може призвести до катастрофічних наслідків і примусити сотні мільйонів людей стати біженцями на цій планеті. Найжахливіше, що, за прогнозами, у найближчі тридцять років людство вип’є усі запаси прісної води на планеті і почне вбивати один одного аби напитися. Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше