Кліматична катастрофа: Європа шокуюче стрімко перетворюється на величезну пустелю, схожу на Сахару

Загублений світ
Кліматична катастрофа: Європа шокуюче стрімко перетворюється на величезну пустелю, схожу на Сахару
Поширити в соціальних мережах:

За даними досліджень, зона тропіків невпинно розширюється…

Зміни клімату вже наближаються швидше, ніж ми очікували, і їхні наслідки можуть бути катастрофічними. Дослідження американських вчених, опубліковані в авторитетному науковому журналі ще у 2005 році, свідчать про небачені зрушення в тропічних зонах планети.

За даними цих досліджень, зона тропіків, яка колись була притаманна переважно Латинській Америці та Африці, невпинно розширюється. Раніше тропічна зона досягала Єгипту та країн Перської затоки, але сьогодні вона вже дісталася Стамбулу. І найближчими десятиліттями тропіки можуть дістатися до таких міст, як Париж, Київ та Пекін.

Ця трансформація призведе до різкого зменшення зелених зон у Європі та Євразії, які перетворяться на величезну пустелю, схожу на Сахару.

«Колись дуже давно пустеля не була пустелею в Африці. Там теж розцвітали сади. Теж саме у майбутньому може статися і з Україною, – каже еколог Володимир Борейко. – Те, що ми не знаходимося в Африці, не означає, що Африка не прийде до нас».

Крім того, такий сценарій призведе до вимирання тварин, рослин та головне – до нестачі питної води. Експерт з питань адаптації до зміни клімату, Надія Артем'єва, зауважує, що прогнози кліматологів раніше передбачали такі зміни на середину століття або навіть до ХХІ століття. Але реальність виявилася набагато загрозливішою, і ми спостерігаємо ці зрушення вже зараз.

Проблема нестачі води є однією з найсерйозніших наслідків цих змін. За підрахунками експертів ООН, вже сьогодні близько мільярда людей в регіонах, таких як Африка, Середня Азія, Китай, Індія та Близький Схід, стикаються з нестачею води. Але наступні 10 років можуть призвести до того, що ця цифра перевищить 3 мільярда, що становитиме практично половину населення Землі.

Відсутність питної води може призвести до катастрофічних наслідків і примусити сотні мільйонів людей стати біженцями на цій планеті. Найжахливіше, що, за прогнозами, у найближчі тридцять років людство вип’є усі запаси прісної води на планеті і почне вбивати один одного аби напитися. Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)
Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)

Автор ролика стверджує, що йому вдалося приручити справжнього гнома…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Читати більше